Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Gdzie zagra w przyszłym sezonie Rodrigao?

Gdzie zagra w przyszłym sezonie Rodrigao?

fot. archiwum

W minioną niedzielę wygasł kontrakt znakomitego środkowego kadry Brazylii, Rodrigao, z klubem Serie A - Lube Banca Marche Macerata. Zawodnik już w poniedziałek udał się do rodziny w Brazylii. Możliwe, że da się skusić na grę w Superlidze, ale myśli też o jeszcze jednym roku poza Brazylią.

Natychmiast po wygaśnięciu zobowiązań kontraktowych, Rodrigao udał się do rodziny, mieszkającej w Sao Paulo. Zawodnik nie jest jeszcze zdecydowany co do swojej przyszłości. W tej sytuacji, brazylijskie media z dużym zainteresowaniem odnotowały fakt spotkania, do jakiego doszło pomiędzy Rodrigao i trenerem grającej w Superlidze brazylijskiej drużyny Fiesp SESI – Giovane Farinazzo Gavio.

 

Przypomnijmy, że Fiesp SESI to „nowa stara” ekipa w brazylijskiej ekstralidze. Rzutki, dynamicznie działający Giovane, namówił działaczy rozpadajacego się po utracie sponsorów teamu Tigre/Unisul Joinville do przeniesienia klubu i drużyny do Sao Paulo i tutaj w błyskawicznym czasie – jednego miesiąca, drużyna pozyskała nowych sponsorów, a w składzie pojawiło się wielu znanych zawodników (między innymi Felipe „Chupita” Fonteles i Filipe Ferraz). Rodrigao – po zapoznaniu się w bezpośredniej rozmowie z planami na przyszłość trenera Giovane – wyraził zainteresowanie grą w tym klubie. Zaznaczył jednak, że raczej widziałby to rozwiazanie jako ostateczność, gdy zakończą się fiaskiem wszystkie rozmowy jakie prowadzi z europejskimi klubami. – Nie ukrywam, że moje preferencje cały czas skierowane są na Europę. Postanowiłem, że jeżeli okoliczności ku temu będą sprzyjające, to jeszcze przez jeden sezon będę grał poza Brazylią – oświadczył Rodrigao trenerowi ekipy Fiesp SESI. 

Wielkiemu Giovane nie pozostało nic innego, jak zapisać w notesie numer telefonu zawodnika i czekać cierpliwie na wyniki jego rozmów z europejskimi drużynami. A trzeba przyznać, że po mistrza olimpijskiego z Aten i wicemistrza z Pekinu, ustawia się niemała kolejka zainteresowanych zespołów z całej Europy. Wcale w priorytetowej sytuacji nie jest tutaj dotychczasowy klub Rodrigao – Lube Banca Macerata – choć jego działacze nie kryją, że z chęcią utrzymaliby Brazylijczyka w kadrze, o ile tylko sprostają jego wymaganiom finansowym. Sam Rodrigao uchylił brazylijskim dziennikarzom rąbka tajemnicy, wskazując dość jednoznacznie na kluby jakie są nim zainteresowane. – Poza możliwością przedłużenia kontraktu z Maceratą, otrzymałem bardzo atrakcyjne i poważne oferty z dwóch klubów greckich i dwóch rosyjskich. Wszystkie one w przyszłym sezonie zagrają w Lidze Mistrzów, dlatego wnikliwie będę rozpatrywał każdą z tych propozycji – powiedział Rodrigao.

 

Gdzie w końcu zagra, wyjaśni się pewnie jeszcze w czerwcu.

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved