Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Egipcjanie już w Miliczu

Egipcjanie już w Miliczu

fot. archiwum

Po szesnastogodzinnej podróży, do Milicza dotarła reprezentacja siatkarzy Egiptu, która w sobotni wieczór rozegra towarzyski mecz z reprezentacją Polski. Egipcjanie znają Milicz jak własną kieszeń, w przeszłości nie raz trenowali w ośrodku sportu.

Po długiej i niezwykle męczącej podróży Egipcjanie zameldowali się w Polsce. Podopieczni Antonio Jacobe wyruszyli z Kairu w środę o 5 rano miejscowego czasu, aby lotem przez Rzym, zameldować się na warszawskim Okęciu o 14 czasu lokalnego. Stamtąd czekała ich już tylko 7-godzinna podróż autokarem do Milicza, do którego dotarli po 21. Zawodnicy narzekali na pogodę, bowiem w Egipcie temperatury przekraczają już 30 stopni.

 

Nowym trenerem Egipcjan został Włoch, Antonio Jacobe, który w przeszłości pracował z kadrą narodową Tunezji. Włoch zajął miejsce Ahmeda Zakaria, który z kolei był następcą Grzegorza Rysia. Skład kadry narodowej również nieco się zmienił. Reprezentacyjną karierę zakończyło po Igrzyskach Olimpijskich kilku zawodników, m.in. przyjmujący Hamdy ElSafy i środkowy Osama Komsan. Obecnie najbardziej doświadczenymi w składzie, który zjawił się w Miliczu są rozgrywający Ashraf Abouel Hassan (34 lata) oraz libero Wael Al-Aydy (38 lat). 

W czwartkowy poranek Egipcjanie wspólnie z reprezentantami Polski odbędą zamknięty trening.

 

Nasz kraj jest pierwszym z kilku, które kadra Egiptu zamierza odwiedzić w Europie. Zawodnicy z Afryki pozostaną w Miliczu do poniedziałku, skąd udadzą się w Włoch. W kolejce czeka również Serbia. Egipcjanie, którzy nie zagrają w tym roku w rozgrywkach Ligi Światowej przygotowują się do Uniwersjady, która rozegrana zostanie w dniach 1-12 lipca w Belgradzie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved