Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bułgarzy zaczynają od Kuby

Bułgarzy zaczynają od Kuby

fot. archiwum

Spotkaniami w Hawanie rozgrywki Ligi Światowej zacznie drużyna narodowa Bułgarii. Podopieczni Silvano Prandiego od miesiąca trenują w Warnie w delikatnie odmłodzonym składzie. Nowy trener uczy się języka bułgarskiego a media donoszą o postępach w przygotowaniach swoich siatkarzy.

Dopiero kilka dni temu do zespołu dołączył Matej Kazijski, który po zakończeniu sezonu we Włoszech udał się na wakacje. Jak piszą bułgarskie media, gwiazda Trento jest w znakomitej formie. – Matej dołączył w dobre formie fizycznej bowiem podczas wakacji wykonywał zalecane przez nas ćwiczenia na siłowni – powiedział bułgarskim mediom, Ewgeni Genczew, manager bułgarskiej kadry. – Ważne było aby odpoczął po tak wyczerpującym sezonie we Włoszech. Teraz już może się skoncentrować na Lidze Światowej.

 

Bułgarzy od początku maja przebywają na zgrupowaniu w Warnie. Około 10 dni pauzować będzie Plamen Konstantinow, który narzeka na ból w ramieniu. Zawodnik na pewno nie poleci na pierwsze mecze Ligi Światowej, choć jak powiedział trener Prandi pozostanie w Warnie z pozostałymi zawodnikami, powoli wracając do treningu. 1 czerwca treningi wznowił Krasimir Gajdarski, który w meczu gwiazd bułgarskiej ligi skręcił kostkę. 

Ligę Światową Bułgarzy rozpoczną od meczów wyjazdowych w Hawanie. W niedzielę zespół uda się do Sofii skąd w poniedziałek odleci do stolicy Kuby. Trener Silvano Prandi we wtorek ogłosił jaka dwunastka poleci za ocean na pierwsze mecze „Światówki”.

 

Na rozegraniu zagrają Andrej Żekow i Georgi Bratoew. Jako atakujący wystąpią Wladimir Nikolow, Danail Miluszew i Cwetan Sokolow. Na środku kibice zobaczą Hristo Cwetanowa, Krasimira Gajdarskiego i Swetozara Iwanowa. W roli przyjmujących sprawdzą się Matej Kazijski, Todor Aleksiew, Metodi Ananiew oraz Miroslaw Gradinarow. Na libero zagrają Teodor Salparow i Wladislaw Iwanow.

 

Nowymi postaciami w składzie Prandiego są Cwetan Sokolow, Miroslaw Gradinarow oraz Wladislaw Iwanow. Sokołow to 19-letni atakujący Marka Union Iwkoni. Zaintersowanie graczem wykazał Itas Diatec Trento, ale sprawa transferu zawodnika wciąż nie została ostatecznie rozwiązana. Młodym graczem interesują się również rosyjskie i tureckie kluby. Miroslaw Gradinarow, przyjmujący z Warny, występował w Czerno more BASK. W ubiegłyms ezonie interesował się nim Halkbank Ankara, ale do transferu zawodnika ostatecznie nie doszło. Libero Wladislaw Iwanow to zawodnik Lewskiego Sofia, w którym gra pierwsze skrzypce na swojej pozycji.

 

Zadowolony z przygotowań do Ligi Światowej jest libero kadry, Teodor Salparow. – Cała nasza praca przebiega zgodnie z planem. Czujemy się mocni i mamy dużą szansę coś zwojować w tegorocznych rozgrywkach – powiedział zawodnik.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved