Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > BBTS Bielsko-Biała: Grający trener? Raczej nie

BBTS Bielsko-Biała: Grający trener? Raczej nie

fot. archiwum

Po udanym sezonie ligowym zmian w szeregach bielskiego pierwszoligowca można było się spodziewać. Tego, że przyjmą one tak aż takich rozmiarów raczej nie - pisze na swojej stronie portal SportoweBeskidy.pl

Klub opuściło już kilku siatkarzy, a nowym szkoleniowcem został znany z występów na parkiecie Przemysław Michalczyk. Zakończyła się tym samym ponad dwuletnia praca z zespołem trenera Grzegorza Wagnera. W tym okresie bielscy siatkarze zrobili kolosalne postępy, a młoda drużyna była o krok od wywalczenia awansu do PlusLigi, przegrywając w finale I ligi, a później także w serii barażowej.

 

Teraz nadszedł czas na kolejny etap w historii BBTS-u. Misję prowadzenia zespołu powierzono debiutantowi na trenerskiej ławce, 36-letniemu Przemysławowi Michalczykowi. W minionych rozgrywkach przyjmujący reprezentował barwy akademików z Częstochowy, a wcześniej grał również w warszawskiej Politechnice, Jastrzębiu i Resovii Rzeszów. W dorobku znakomitego przyjmującego, który grał w przeszłości w kadrze narodowej, jest pięć medali mistrzostw Polski, w tym ten z najcenniejszego kruszcu z roku 2004 w barwach drużyny z Jastrzębia. O przejściu popularnego „Śruby” do Bielska-Białej mówiło się już w poprzednich latach, jednak wiążąca propozycja pojawiła się dopiero teraz. – Chciałbym uniknąć pełnienia funkcji grającego trenera, ale niczego nie można wykluczyć. Zobaczymy jakim będziemy dysponowali składem, bo na dziś praktycznie nie mamy zawodników – tłumaczy Michalczyk. 

Zmartwienie nowego szkoleniowca bielskich siatkarzy jest zrozumiałe. BBTS opuścili już – atakujący Jan Król, który podpisał kontrakt z Politechniką Warszawską, rozgrywający Grzegorz Pająk zaangażowany przez Jastrzębski Węgiel, a przede wszystkim kapitan i najbardziej doświadczony gracz Michał Jaszewski. – Chłopcy zrobili świetny wynik w poprzednim sezonie i nic dziwnego, że swoją szansę chcą wykorzystać. My prowadzimy rozmowy, ale na konkrety jest jeszcze zbyt wcześnie. Trudno mówić także o celach na ten moment, bo najpierw musimy skompletować skład – ucina dalsze spekulacje szkoleniowiec BBTS-u.

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved