Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS UWM blisko pozyskania nowego sponsora

AZS UWM blisko pozyskania nowego sponsora

fot. archiwum

— Dużo się działo, oj, dużo. Jestem zadowolony, gdyż to był dobry dzień — podsumowuje środowe wydarzenia Mariusz Szyszko, prezes zarządu spółki akcyjnej Piłka Siatkowa AZS UWM. Nowe wiadomości odnośnie sponsora są pozytywne.

Wiadomością środy jest to (choć, póki co, to wiadomość mało konkretna), że AZS UWM Olsztyn jest coraz bliżej zawarcia umowy z firmą zainteresowaną współpracą z klubem z Kortowa. A właściwie z pierwszą z takich firm, bo wszystko wskazuje na to, że nie byłby to jedyny sponsor siatkarzy. — Są życzliwi ludzie, którzy — na razie tylko ustnie — zadeklarowali swoją pomoc klubowi. Mam wrażenie, że z czymś więcej wstrzymują się do czasu, aż ktoś zrobi ten pierwszy krok — mówi prezes AZS Mariusz Szyszko.

 

A więc, co takiego wydarzyło się wczoraj, że wprawiło to szefa siatkarzy AZS w dobry nastrój? — O konkretach nie mogę jeszcze mówić — zastrzega Mariusz Szyszko. — No, więc ujmę to tak: dzisiaj podpisaliśmy z jedną z firm porozumienie, które pozwala mieć nadzieję graniczącą z pewnością, że w nadchodzącym sezonie ta firma będzie z nami współpracowała. Ufff, bardziej dyplomatycznie nie dało się tego powiedzieć (uśmiech). Tak na marginesie, celowo unikam nazwy „sponsor”, bo sponsoring kojarzy mi się z sytuacją, gdy stawiamy dziewczynie drinka, kupujemy jej ładne ciuchy, a ona w zamian spędza z nami miły wieczór. Nie, tu chodzi o pełnoprawną współpracę, choć oczywiście podejmowaną z różnych pobudek. Jedni mogą pomagać nam dlatego, bo mają taki kaprys, inni spełnią w ten sposób jakieś swoje marzenia, a jeszcze inni dlatego, bo będą mieli z tego konkretne korzyści. I tak ma być. Skończyły się czasy dobrych wujków z Ameryki, którzy wchodzili do klubu i w pojedynkę uszczęśliwiali ten klub swoją kasą. To było dobre, dopóki było dobrze. Ale jak taki PZU czy inny Mlekpol nagle zabierał swoje zabawki, to robiło się niebezpiecznie. Ja widzę to tak: niech znajdzie się 20 firm, które zdecydują się wyłożyć po 20 tysięcy złotych, 10 następnych po 100 tysięcy i dwie po 1,5 miliona. No i już jest nieźle. Choć łatwiej się to wszystko wylicza niż realizuje. To na pewno — dodaje Mariusz Szyszko. 

To pierwsze światełko w tunelu (czyt. podpisanie porozumienia) skłoniło prezesa Szyszko do podjęcia konkretnych działań związanych z zawodnikami AZS UWM. — Przekalkulowałem wszystko, biorąc pod uwagę także to, że pani Ania Wasilewska z Urzędu Marszałkowskiego i wiceprezydent miasta Jerzy Szmit dzisiaj oficjalnie zadeklarowali nam dalszą pomoc, co jest niezwykle ważne — mówił w środę Mariusz Szyszko. — No, więc po tym moim przeszacowaniu poszedłem do chłopaków na trening i powiedziałem im, że od jutra wracamy do rozmów o ich przyszłości w AZS. Ale najpierw ich przeprosiłem, bo umawialiśmy się na spotkanie do końca maja, a tu już mamy czerwiec. Mam nadzieję, że się dogadamy.

 

Wśród tych, na których pozostaniu w AZS UWM zależy trenerowi Mariuszowi Sordylowi (a więc także i działaczom), są m.in. Tomasz Józefacki, Krzysztof Andrzejewski i Tomasz Kowalczyk (ważne kontrakty mają m.in. Jakub Oczko i Paweł Siezieniewski).

 

Jednak równie pilne jest załatanie dziur po kluczowych graczach, którzy z Olsztynem się już pożegnali. — Cały czas rozmawiamy z ludźmi, którzy ewentualnie mogliby przyjść do AZS — uspokaja prezes Szyszko. — Nie stajemy w szranki w Polsce, bo u nas ten rynek transferowy jest już mocno rzetrzebiony. No, więc musimy sięgnąć za granicę. Czy za wschodnią? Tak, choć nie tylko (uśmiech). Prowadzimy rozmowy, ale nie jest lekko, bo cały ten rynek — mimo kryzysu — jest mocno rozpasany. A ja się nie wzbiję niewiadomo jak wysoko, bo muszę mierzyć siły na zamiary. Mówiąc wprost: zapłacimy zawodnikom tyle, na ile klub będzie stać. A więc tyle, ile mamy mieć, a nie więcej. Ale też tyle, ile druga strona może z siebie dać tej drużynie — kończy Mariusz Szyszko.

 

*Autorem tekstu jest Piotr Sucharzewski

źródło: wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved