Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Austrian Masters: Kądzioła/Szałankiewicz odpadli

Austrian Masters: Kądzioła/Szałankiewicz odpadli

fot. archiwum

Nie ujrzymy polskiej dwójki Michał Kądzioła oraz Jakub Szałankiewicz w turnieju głównym Austrian Masters, który rozegrany zostanie w Baden. Po dwóch wygranych Polacy ulegli w trzeciej rundzie szwajcarskiej parze Bellaguarda/Laciga M.

W pierwszej rundzie los na drodze Kądzioły i Szałankiewicza postawił ukraińską parę Klyamar/Samoday. Rozstawieni z numerem dwudziestym rywale Polaków nie potrafili nawiązać walki z naszą dwójką. Michał i Jakub (rozstawieni z 13) w dwóch setach pewnie wygrywali do 16 i 15, a cały mecz trwał niespełna 40 minut.

Kądzioła/Szałankiewicz – Klyamar/Samoday 2:0
(25:16, 25:15)

 
 

W kolejnej rundzie kwalifikacji po drugiej stronie siatki stanęli rozstawieni z numerem 4 Szwajcarzy Sutter/Schnider. W pierwszych spotkaniach szwajcarscy siatkarze dzięki wolnemu losowi odpoczywali, więc do spotkania przystąpili pełni sił. Widać to było w pierwszej partii. Świeżość Szwajcarów i brak zmęczenia pozwoliła im wypracować w pierwszym secie przewagę, której nie oddali do końca i pewnie wygrali do 15. Dwie kolejne odsłony meczu to wyrównana i zacięta gra, w obu przypadkach rozstrzygająca się w ostatnich akcjach poszczególnych setów. Na szczęście górą tym razem byli nasi reprezentanci i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w całym spotkaniu.

Kądzioła/Szałankiewicz – Sutter/Schnider 2:1
(15:21, 23:21, 15:13)

 


 

Zwycięstwo w kolejnym trzecim spotkaniu dawało już awans do turnieju głównego. Walka Polaków w meczu z inną parą szwajcarską była zacięta. W końcówkach obu partii lepsi okazywali się jednak Bellaguarda i Laciga M. Łódzka para przegrywała do 19 i 18 i niestety musiała pożegnać się z turniejem w austriackim Baden. Druga polska dwójka Fijałek/Prudel udział w turnieju głównym ma zapewniony i swój udział w turnieju rozpocznie jutro.

Bellaguarda/Laciga M. – Kądzioła/Szałankiewicz 2:0
(21:19, 21:18)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved