Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Austrian Masters: Brzostek/Sowała w turnieju głównym

Austrian Masters: Brzostek/Sowała w turnieju głównym

fot. archiwum

Polska dwójka Monika Brzostek i Karolina Sowała awansowała do turnieju głównego Austrian Masters. Polki pokonały w trzeciej rundzie kwalifikacji rozstawioną z numerem pierwszym dwójkę z Niemiec. Druga nasza para Urban/Wiatr niestety odpadła po pierwszym meczu.

Dla Moniki Brzostek i Karoliny Sowały najtrudniejszy okazał się mecz pierwszy. Po zaciętej walce w trzech setach pokonały dwójkę z Szwajcarii Kayser/Grossen. Całe spotkanie stało na naprawdę wysokim poziomie i kosztowało nasze zawodniczki wiele energii. Nie przeniosło się to jednak na kolejne spotkanie Moniki i Karoliny. W drugiej rundzie kwalifikacji nasze siatkarki pokonały duet z Estonii Kiens/Kulm. Do zwycięstwa Polki potrzebowały zaledwie odrobinę ponad pół godziny.

 

Dużą niespodziankę nasze zawodniczki sprawiły w ostatniej rundzie kwalifikacji. Trafiły w niej na bardzo dobrą parę z Niemiec, rozstawioną w pierwszej części turnieju z numerem pierwszym. W żadnym wypadku nie był to dzień Banck/Günther. Świetnie grające Polki wygrały całe spotkanie w dwóch partiach i awansowały do turnieju głównego. 

Niestety po pierwszym spotkaniu w kwalifikacjach swój udział zakończyła inna nasza dwójka Katarzyna Urban i Joanna Wiatr. Polskie siatkarki uległy w dwóch setach parze Boulton/Johns.

 

Brzostek/Sowała – Kayser/Grossen 2:1

(17:21, 24:22, 15:12)

Brzostek/Sowała – Kiens/Kulm 2:0

(21:16, 21:14)

Brzostek/Sowała – Banck/Günther 2:0

(21:19, 21:14)

Urban/Wiatr – Boulton/Johns 0:2

(15:21, 18:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved