Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Andrzej Skórski przechodzi do Trefla Gdańsk

Andrzej Skórski przechodzi do Trefla Gdańsk

fot. archiwum

Po Macieju Gorzkiewiczu, Andrzej Skórski został nowym siatkarzem spadkowicza z PlusLigi, Trefla Gdańsk. Młody, dwudziestotrzyletni przyjmujący nie przedłużył umowy z Politechniką Warszawską i nad Bałtykiem spędzi najbliższe dwa sezony.

Andrzej Skórski przed rokiem debiutował w PlusLidze w barwach OSRAM AZS Politechniki Warszawskiej, sprowadzony przez Krzysztofa Kowalczyka z drugoligowego wówczas Farta Kielce. Początkowo był zmiennikiem Karela Kvaśnicki, ale gdy Czech doznał kontuzji, popularny „Skóra” stał się wyróżniającym zawodnikiem stołecznych „Inżynierów”. Jednak i jego dopadł pech. Kontuzja barku zmusiła go do przerwy w grze, a następnie pozbawiła miejsca w wyjściowym składzie na rzecz Rafała Buszka. Włodarze stołecznego klubu chcieli zatrzymać zawodnika u siebie, jednak ten wybrał ofertę pierwszoligowego Trefla. – W Gdańsku zaproponowano mi naprawdę bardzo dobre warunki. Lepsze niż się spodziewałem – mówi Andrzej Skórski. – Zdecydowałem się na ten klub, gdyż tutaj zagwarantowano mi pomoc na studiach, a to dla mnie absolutny priorytet. W Warszawie mimo obietnic, działacze nie zrobili nic w tym kierunku – wyjaśnia dwudziestotrzylatek. – Cieszę się, że po kilku latach przerwy wracam na Politechnikę Gdańską.

 

Mimo iż Trefl po roku gry w PlusLidze wrócił na zaplecze ekstraklasy, popularny „Skóra” wierzy, że jego nowa drużyna szybko powróci do siatkarskiej elity. – Gra w I lidze to nie to samo co występy na parkietach PlusLigi, jednak w Gdańsku budowana jest mocna drużyna, która ma szansę ponownie znaleźć się w gronie najlepszych zespołów w Polsce – mówi przyjmujący Trefla Gdańsk. – Będzie to drużyna, która nie będzie walczyć o utrzymanie, jak miało to miejsce w tym sezonie, a bić się z najlepszymi o medale – dodaje. Andrzej Skórski związał się z klubem znad Bałtyku dwuletnim kontraktem. Nie będzie to jednak jego pierwszy sezon na Pomorzu. Kilka lat temu Skórski przeszedł do Gdańska z AZS-u II UWM Olsztyn. – Bardzo miło wspominam ten czas. Trójmiasto zawsze mi się podobało. Wierzę, że i tak będzie tym razem – kończy rozmowę Skórski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved