Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Aleksander Butko: Nie przedłużam kontraktu z Iskrą

Aleksander Butko: Nie przedłużam kontraktu z Iskrą

fot. archiwum

Rozgrywający Aleksander Butko nie przedłuży kontraktu z podmoskiewską „Iskrą” na kolejny sezon. W rozmowie dla agencji „Cały sport” opowiedział też o swoich planach na przyszłość i stosunkach panujących w reprezentacji Rosji.

Ostatnie dwa lata grałem w Iskrze – powiedział Butko. – Były one dla mnie bardzo dobrą szkołą. Grałem obok mistrzów i sam kształtowałem się jako zawodnik. Mam nadzieję, że Iskrze także byłem przydatny. Teraz jednakże postanowiłem nie przedłużać kontraktu z podmoskiewskim klubem, który kończy mi się z końcem czerwca. Czuję, że dla dalszego profesjonalnego rozwoju trzeba zmienić otoczenie.

 

Gdzie będę grać? Mam propozycję z nowosybirskiego Lokomotiwu, ale na razie jest to tylko propozycja – twierdzi zawodnik. – Sprawą zajmuje się agent, a moje myśli są skupione na reprezentacji Rosji. Urodziłem się na Białorusi i już w wieku 16 lat debiutowałem w reprezentacji seniorów tego kraju. Potem przeprowadziłem się do Rosji, przyjąłem obywatelstwo. W 2005r Zoran Gajić, będący wówczas trenerem reprezentacji zaprosił mnie do narodowej drużyny Rosji, ale grać wtedy w barwach Rosji jeszcze nie mogłem. Dobrze, że te dwa lata konieczne dla zmiany sportowego obywatelstwa według przepisów FIVB już się skończyły i teraz mogę zadebiutować w reprezentacji Rosji. Byłem bardzo szczęśliwy, kiedy dowiedziałem się, że wszedłem do osiemnastki zawodników wytypowanych do Ligi Światowej. Zrobię wszystko, co jest możliwe z mojej strony, żeby pokazać się na dobrym poziomie i być przydatnym narodowej drużynie. 

Aleksander Butko wyjaśnił także, dlaczego na odbywającym się w tym czasie w Anapie zgrupowaniu reprezentacji mieszka w jednym pokoju ze swoim rywalem na pozycji rozgrywającego, Siergiejem Grankinem: – Główny trener reprezentacji Rosji, Daniel Bagnoli postanowił, że zawodnicy grający na tej samej pozycji powinni być sąsiadami w hotelowym pokoju. Ja zamieszkałem razem z Grankinem. Jesteśmy rywalami w składzie drużyny, ale żadnego dyskomfortu ta sytuacja nie powoduje. Znam Siergieja od 2005 roku, kiedy razem graliśmy w moskiewskim Łuczu i od tamtego czasu zawsze były między nami bardzo dobre stosunki – podkreślił Butko.

 

*Tłumaczenie i opracowanie Krystyna Kula, volley.24.pl

źródło: volley24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved