Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Bydgoszczy konferencja z udziałem Wojciecha Jurkiewicza

W Bydgoszczy konferencja z udziałem Wojciecha Jurkiewicza

fot. archiwum

Dziś Zarząd Łuczniczki Bydgoszcz S.A zorganizował konferencję prasową, na której zaprezentowano nowego gracza Delecty Bydgoszcz na sezon 2009/10 PlusLigi – Wojciecha Jurkiewicza.

Konferencję rozpoczął prezes bydgoskiego klubu – Piotr Sieńko, który rozwiał wszelkie wątpliwości związane z transferami w zespole, zarówno odejścia z drużyny jak i przybycie nowych siatkarzy.

 

Jeśli chodzi o atakujących, to Dawid Konarski zostaje z nami na co najmniej trzy lata – rozpoczął swoją wypowiedź prezes Sieńko – Kontrakt na najbliższe dwa lata ma również Michał Cerven. Przedłużyliśmy też kontrakt z Grzegorzem Kokocińskim, który bardzo nam pomógł w tym sezonie, to po prostu człowiek-orkiestra. Zostaje również Stanisław Pieczonka i Michał Dębiec – dodał. Po krótkiej chwili zastanowienia prezes Delecty Bydgoszcz przyznał: Miałem pewne wątpliwości, co do gry Michała w zespole w poprzednim sezonie, ale teraz bardzo się do niego przekonałem. Oprócz stabilnego przyjęcia, dokłada także obronę. Poczynił postępy i odżył przy Waldemarze Wspaniałym i jest mocnym punktem zespołu. 

Jak to zawsze bywa, aby ktoś mógł przyjść, ktoś musi odejść. Zarząd zdecydował się pożegnać z Arturem Augustynem, który by się rozwijać musi grać. Artur aktualnie poszukuje klubu. Blisko Trefla Gdańsk jest natomiast Waldemar Kaczmarek, który również żegna się z zespołem. Prezes Sieńko przyznał się również, że trochę winy leży po jego stronie, jeśli chodzi o odejście Marcina Nowaka, ale jak sam mówi: Bałem się gospodarować finansami, dopóki nie byłem pewien ile będzie nasz budżet wynosił. Z zespołem Delecty pożegna się także inny młody i bardzo sympatyczny zawodnik – Kapitan reprezentacji Polski juniorów – Maciej Krzywiecki, przejdzie najprawdopodobniej do drużyny Farta Kielce – poinformował Piotr Sieńko – Tak będzie dla niego zdecydowanie lepiej. Musi grać. – dodał. Zupełnie inaczej było w przypadku Krzysztofa Janczaka, z którego „usług” świadomie zrezygnowano. Nie było dla niego miejsca w zespole.

 

Prezes Delecty Bydgoszcz odniósł się również do transferu Piotra Gruszki: Do dziś nie wierzę, że to się ziściło i zakończyło sukcesem – mówi o negocjacjach z zawodnikiem. Nie omieszkał również nawiązać do Wojciecha Jurkiewicza, to był bowiem główny cel konferencji. – Wreszcie po sześciu latach udało się i Wojtek dołączył do naszej drużyny – powiedział z uśmiechem. Pytany o to, kim jest ten nowy sponsor i czy wszystko jest już pewne odpowiedział: Negocjacje są już zakończone. Nazwy jednak nie zdradzę. Jest to firma spoza Bydgoszczy. Mam nadzieję, że w tym tygodniu podpiszemy umowę. Sponsor sprawił, że Delecta mogła się wzmocnić. O tym, kto decydował o wyglądzie nowego zespołu obaj panowie – zarówno Piotr Sieńko jak i Waldemar Wspaniały – twierdzą, że po równo, jednak prezes dodał: Trener decyduje o tym, kto ma grać. Ale gdyby powiedział, że chce Dante, to bym odmówił – uśmiechnął się na koniec.

 

Po przemowie prezesa przyszedł czas na przedstawienie i zaprezentowanie nowego „nabytku” Delecty, bo to przecież jego obecność była najważniejsza. Przedstawiono poprzednie kluby Wojciecha Jurkiewicza, jak również przypomniano o jego pozycji w rankingu najlepszych blokujących Plusligi – pierwszej pozycji. Następnie przyszedł czas na pytania do siatkarza. Pod koniec lipca będę chciał się przeprowadzić do Bydgoszczy wraz z całą rodziną, by później móc spokojnie skupić się na treningach – odpowiedział, zapytany o to, kiedy zamierza przenieść się na Kujawy. Sam zawodnik zapewnia, że jest w stanie utrzymać, a nawet podnieść poziom z poprzedniego sezonu. Wojciech zdecydował się na przenosiny do Bydgoszczy po rozmowach z żoną. – Razem z żoną zdecydowaliśmy, że czas na zmiany. A te nazwiska, Ci zawodnicy gwarantują dobry, a nawet bardzo dobry poziom w budowanej tutaj, nowej drużynie – mówił. A zaraz potem dodał, że wpływ na jego ostateczną decyzję miało też to, iż w trakcie rozmów w prezesem dowiedziałem się z Internetu o transferach Wojtka Serafina i Grześka Szymańskiego. To był dodatkowy bodziec – twierdzi siatkarz.

 

Konferencja zakończyła się rozmowami na temat biletów. Zmiana składu, rosnąca popularność dla zespołu i siatkówki w mieście sprawiły, że ceny ulegną zmianie. Bilety będą droższe, ale nadal atrakcyjne – powiedział Piotr Sieńko, by chwilę później dodać: Za karnet będzie trzeba zapłacić 190 zł. Za bilet normalny 20zł, za ulgowy 10zł, dla grup zorganizowanych po 5zł, a dzieci do lat sześciu wchodzić będą za darmo.

 

Spotkanie w Sali konferencyjnej zakończyło się w bardzo miłej atmosferze, a Wojciech Jurkiewicz miał okazję po raz pierwszy przyodziać się w klubową koszulkę. I choć była ona z numerem Michała Cervena, to i tak siatkarz był zadowolony, choć koszulkę tylko zaprezentował, a nie założył.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved