Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Teixeira żegna się z Piłą

Teixeira żegna się z Piłą

fot. archiwum

Pierwsza Brazylijka w polskiej lidze - Michela Teixeira, zdecydowała się nie przedłużać umowy z PTPS-em. W jej ślady poszły już Milena Sadurek, Agnieszka Bednarek, Alena Hendzel oraz Joanna Frąckowiak. Kto będzie następny?

 

Kiedy w 2006 roku sternicy pilskiego Farmutilu sprowadzili ją do polskiej ligi, była postacią niemalże anonimową w polskim, siatkarskim światku. Trener Jerzy Matlak bardzo szybko przekonał się, że warto na nią stawiać. Mimo niskiego wzrostu potrafiła pokonać nawet najbardziej szczelny blok, a w polu obrony była nie do zastąpienia.

 W mgnieniu oka stała się czołową zawodniczką Farmutilu, z którym zdobyła dwukrotnie tytuł wicemistrzyni kraju, sięgnęła po Puchar Polski, a w ostatnim sezonie wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

 

Do polskiej ligi wniosła przede wszystkim dużo ożywienia i temperamentu. Trudno dzisiaj wyobrazić sobie drużynę z Piły bez niej, ale będzie trzeba to zrobić, ponieważ zdecydowała się zmienić otoczenie i nie przedłużać umowy z PTPS-em. Mówi się, że szuka zatrudnienia w lidze hiszpańskiej lub francuskiej. Nie pozostaje nic innego, jak podziękować za emocje, które dostarczała swoją grą i życzyć powodzenia w nowym klubie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved