Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Sukcesy młodzieży z Warmii i Mazur w Norwegii

Sukcesy młodzieży z Warmii i Mazur w Norwegii

fot. archiwum

Pojechali do Oslo w trzy drużyny i w komplecie wrócili z pucharami za pierwsze miejsca. Kto? Nastoletnie siatkarki i siatkarze z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy zawojowali turniej Ekeberg Cup.

Zarówno reprezentacje Warmii i Mazur chłopców (trenerzy Marek Kotulski i Czesław Kolpy) oraz dziewcząt z roczników 93-94 (trener Aleksandra Pietrulewicz), jak i kadeci MKS Dobre Miasto (trener Mieczysław Korzeniowski) nie mieli problemów z ograniem swoich rywali z Norwegii. Mimo że w przypadku pierwszych dwóch ekip przeciwnicy byli starsi nawet o trzy, cztery lata.

 

Na tle tych Norwegów można było przećwiczyć pewne elementy, które przydadzą nam się na przyszłość — mówi Marek Kotulski. — Każdy z chłopaków sobie pograł i to też jest cenna sprawa, bo ci chłopcy za rok wystąpią w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. A już tak poza wszystkim, to był dla nich fajny wyjazd turystyczny. 

Sukces na pewno jest, bo wygraliśmy ten turniej w cuglach — dodaje Aleksandra Pietrulewicz, prowadząca w Oslo kadrę dziewcząt. – Choć oficjalnie trenerem kadry województwa jest Mietek Pietroczuk z Iławy — zastrzega trenerka Truso. — Ale ten wyjazd można chyba potraktować także jako nagrodę dla tych dziewczyn.

 

Występ w Ekeberg Cup to początek współpracy pomiędzy Warmińsko-Mazurskim Związkiem Piłki Siatkowej a Norweską Federacją Piłki Siatkowej okręgu Ost. — We wrześniu to oni przyjadą do nas z wizytą. I na pewno wyjadą równie zadowoleni, co nasze dzieciaki z Oslo — mówi prezes olsztyńskiego związku Jerzy Mróz. Współorganizatorami wyjazdu były departament sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie oraz Fundacja Huberta Wagnera.

 

Kadry województwa:

 

Chłopcy: Łukasz Kluchciński, Jakub Urbanowicz, Tomasz Wawrzyniak, Michał Wypniewski (wszyscy AZS UWM Olsztyn), Adrian Dzieliński (Pol.KS WSPol Szczytno), Piotr Łukasik (Salos Ostróda), Jakub Monkiewicz (KS Bartoszyce), Tomasz Radziewicz (Sparta Braniewo). Trenerzy — Marek Kotulski, Czesław Kolpy.

 

Dziewczęta: Martyna Gierszewska, Monika Tchórzewska, Anna Krypska, Adrianna Sosnowska, Marta Waszak, Izabela Wąsik, Ewelina Frąszczak (wszystkie Truso Elbląg), Oriana Miechowicz, Julia Gach (obie Piątka Olsztyn). Trener — Aleksandra Pietrulewicz.

 

*Autorem tekstu jest Piotr Sucharzewski

źródło: wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved