Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Plażówka w deszczu i… łzach

Plażówka w deszczu i… łzach

fot. archiwum

Padający momentami ulewnie deszcz, silnie wiejący wiatr oraz przenikliwy chłód towarzyszył Mistrzostwom Rejonu Pilskiego w Siatkówce Plażowej dziewcząt i chłopców. Zawody odbywały się 29 maja przy jeziorze Płotki w Pile.

Do rywalizacji stanęli chłopcy i dziewczęta z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całego rejonu. Powiat chodzieski reprezentowały zawodniczki Miejskiego Gimnazjum w Chodzieży – Sandra Zalewska i Daria Sienkiewicz.

 

W kategorii szkół gimnazjalnych dziewcząt do rywalizacji o mistrzostwo zgłosiło się pięć drużyn wśród nich mistrzynie oraz wicemistrzynie powiatu pilskiego: Gimnazjum nr 5 oraz nr 2 z Piły, mistrzynie powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego zespół z Trzcianki, mistrzynie powiatu wągrowieckiego – ekipa ze Skoków oraz mistrzynie powiatu chodzieskiego drużyna Miejskiego Gimnazjum w Chodzieży. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”. W tym doborowym gronie nasze zawodniczki uplasowały się na bardzo wysokim 3 miejscu. Bez problemów pokonały rówieśniczki ze Skoków i Trzcianki oraz dzielnie walczyły z ubiegłorocznymi mistrzyniami – zespołami z Piły. W pewnym momencie drużyna Miejskiego Gimnazjum była o krok od sprawienia wielkiej niespodzianki, grając jak równy z równym z dziewczętami z legendarnej „Piątki”, które są reprezentantkami kadry Polski. Ostatecznie dziewczęta z Piły okazały się lepsze i wygrały nieznacznie po tai-breaku 2 – 1. 

Ostatni pojedynek z gimnazjum nr 2 z Piły to niesamowite emocje i walka punkt za punkt do samego końca. Ten mecz decydował o drugim miejsce w turnieju, które było przepustką do finału województwa 10 czerwca we Wrześni. Niestety gimnazjalistki z Chodzieży przegrały nieznacznie w dwóch setach 9-11 i 11-13 wygrywając w drugim 11-10.

 

Po ostatnim gwizdku sędziego w oczach chodzieskich gimnazjalistek pojawiły się łzy rozpaczy z powodu wielkiej zmarnowanej szansy, której nie udało się wykorzystać. Należy dodać iż fatalne warunki atmosferycznem, a w szczególności bardzo silny wiatr utrudniały grę wszystkim zespołom przez co wyniki turnieju był jedną wielką loterią. Sami organizatorzy zgodnie stwierdzili, że nie pamiętają jeszcze finału rejonu, który odbywałby się w tak trudnych warunkach.

 

*Autorem tekstu jest Zbigniew Łukawski

źródło: Dziennik Nowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved