Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Młode, gniewne wilki w Treflu Gdańsk

Młode, gniewne wilki w Treflu Gdańsk

fot. archiwum

Po spadku z Plus Ligi Trefl buduje nową drużynę. Ze starej kadry pozostało tylko dwóch siatkarzy. Jest jednak pięciu nowych i szykują się kolejne transfery, najprawdopodobniej także zagraniczne - zapowiada szkoleniowiec Trefla, Jerzy Strumiło.

Zawodnikiem Trefla będzie 25-letni rozgrywający Maciej Gorzkiewicz. Mistrz Polski kadetów i juniorów z Wolą Warszawa, ostatnio występował w I-ligowej Avii Świdnik, był jej kapitanem i czołową postacią. Drugim nowym rozgrywającym będzie 22-letni Waldemar Kaczmarek, który dotychczas był zawodnikiem Delekty Bydgoszcz. W Bydgoszczy budują jednak skład na czołówkę PlusLigi i Kaczmarek nie miał szans na grę. W Treflu nie będzie już za to rozgrywających z poprzedniego sezonu – Łukasza Kruka i Jakuba Bednaruka. Ten drugi mógł zostać w Gdańsku, ale otrzymał dobrą propozycję z Rosji i zamierza z niej skorzystać.

 

Z Avii do Trefla oprócz Gorzkiewicza trafił też przyjmujący Zbigniew Żurek. 26-letni Żurek trzy razy zdobywał mistrzostwo Polski juniorów z AZS Częstochowa, a z seniorami BBTS Bielsko-Biała awansował do ekstraklasy. Drugim nowym przyjmującym Trefla został Michał Żuk z AZS PWSZ Nysa. Największym sukcesem 24-latka jest wicemistrzostwo Europy juniorów. – To jeden z najbardziej utalentowanych zawodników na tej pozycji w Polsce. W ogóle transfery Żuka i Żurka należy określić mianem spektakularnych – mówi trener Trefla Jerzy Strumiło. 

Nową twarzą w drużynie jest także 23-letni Andrzej Skórski pozyskany z AZS-u Politechnika Warszawska. – To skoczny, perspektywiczny zawodnik – mówi Strumiło. W odwrotnym kierunku powędrował natomiast Dariusz Szulik. Tym samym z kadry Trefla z poprzedniego sezonu pozostało tylko dwóch zawodników: Waldemar Świrydowicz i Dawid Suski. Możliwa jest także dalsza gra w Gdańsku Wojciecha Winnika. – To były wszystko odejścia kontrolowane. Budujemy młody zespół, o sile którego stanowić będą młode, gniewne wilki, głodne gry. Taki skład wymaga dobrej pracy trenera – tłumaczy Strumiło. Trefl bliski jest także finalizacji rozmów z młodym środkowym, do Gdańska trafi też przynajmniej jeden zawodnik zagraniczny. – Nie będzie to taki strzał typu Zanuto czy Janić, ale dobry zawodnik i nie tak drogi – tłumaczy Strumiło, którego asystentem będzie Piotr Poskrobko.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved