Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kazimierz Pietrzyk: Nasz skład jest mocniejszy

Kazimierz Pietrzyk: Nasz skład jest mocniejszy

fot. archiwum

Prezes powrócił z urlopu, który, choć spędzony za granicą, nie oderwał go od problemów klubu. - Mój telefon był zwłaszcza w pierwszym tygodniu "czerwony". Miałem telefon z ligi z limitem 1000 zł. Po paru dniach wykorzystałem cały ten limit.

Prezes Pietrzyk musiał tłumaczyć się również z bardzo szybko zamkniętego składu. – Miałem takie telefony z kraju z pytaniami, dlaczego tak szybko skompletowaliśmy tę dwunastkę. Zapewniam, że nie obeszło się bez problemów. Rynek transferowy jest bardzo ubogi. Na przykład żaden z polskich przyjmujących na poziomie reprezentacyjnym nie był wolny – opowiadał prezes.

 

Kazimierz Pietrzyk nie ukrywał, że marzenia w związku z tym trzeba było nieco zweryfikować: – Nie ukrywam, że chcieliśmy zbudować coś zdecydowanie lepszego. Chyba takie możliwości były, ale zależało nam również na tym, żeby nie zepsuć atmosfery tego zespołu, jakimiś kontrowersyjnymi nazwiskami. 

Jak już wszyscy wiemy, do zespołu ZAKSY dokooptowany został jako ostatni Fin Tuomas Sammelvuo, który zastąpił w składzie Dana Lewisa. Interesowaliśmy się nim już od 2 lat. – mówił prezes – Według obserwacji trenera Kubackiego, który mógł go ostatnio oglądać podczas turnieju klasyfikacyjnego do mistrzostw świata w Libercu, zawodnik ten prezentuje się bardzo solidnie: ma dobre przyjęcie, dużo dobrego robi zagrywką i w obronie, skutecznie gra na bloku, a dodatkowo jest bardzo skuteczny z szybkich piłek, choć ma pewne problemy z piłek sytuacyjnych. – oceniał w audycji Radia Park swój nowy nabytek prezes Pietrzyk.

 

Do Kędzierzyna wraca również Jakub Jarosz, który już definitywnie zdecydował, że chce grać na pozycji atakującego. Tak ten transfer uzasadniał prezes ZAKSY: Jest to zawodnik o charakterze wojownika. Grając w Kędzierzynie, nie spalił za sobą mostów, gdyż pokazał się z całkiem dobrej strony. Teraz gra w reprezentacji Polski i w meczach sparingowych również należy do wyróżniających się siatkarzy. Uważam, że Jaroszowi i Witczakowi trzeba w końcu dać szansę. Poza tym, nie oszukujmy się, nie mieliśmy specjalnego wyboru. Z Polaków wolny był tylko Grzegorz Szymański, ale mieliśmy wątpliwości, czy ten zawodnik dobrze wkomponowałby się do zespołu.

 

Trzeba wspomnieć też o Juriju Gladyrze, który tak znakomicie zadebiutował w PlusLidze w ubiegłym sezonie. Zmienił on Sławka Szczygła. To młody, wysoki, skoczny i dynamiczny środkowy i na pewno wzmocni tę pozycję – ocenia prezes. – Warto tu nadmienić, że o naszych transferach decydował też limit obcokrajowców na parkiecie po pozyskaniu Ukraińca. Mamy już Michała Masnego oraz dwie pary przyjmujących z jednym siatkarzem zagranicznym w każdej o podobnych parametrach: Michał Ruciak i Tuomas Sammelvuo ze znakomitym przyjęciem oraz Terence Martin i Kamil Kacprzak z silnym atakiem. W pewnym momencie rozmawialiśmy z Pawłem Zagumnym i wtedy myśleliśmy o pozyskaniu obcokrajowca na atak.

 

Prezes Pietrzyk z optymizmem patrzy w przyszłość i uważa, że zespół ZAKSY stać na wiele – Myślę, że za 2 miesiące w tzw. „skarbach kibica” przeczytamy, że zespół z Kędzierzyna ma 3 skład w Plus Lidze.

źródło: mostostal-azoty.pl, Radio Park

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved