Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Aleksandra Kruk w Treflu

Aleksandra Kruk w Treflu

fot. archiwum

Trefl Gdynia kontynuuje transferową ofensywę. Do drużyny dołączyła kolejna już zawodniczka z doświadczeniem gry w PlusLidze Kobiet. Kontrakt podpisała Aleksandra Kruk, która w minionym sezonie reprezentowała barwy Gwardii Wrocław.

Spośród nowych zawodniczek, Kruk reprezentowała największą liczbę klubów na najwyższym poziomie rozgrywek. Najpierw przez kilka lat występowała w gdańskiej Gedanii, przed sezonem 2007-2008 przeniosła się do AZS AWF Poznań, skąd po roku odeszła do Gwardii Wrocław. Niespełna 25-letnia przyjmująca jest wychowanką Truso Elbląg.

 

Ola mierzy 180 cm, a atakuje piłki z wysokości 288 cm. W ubiegłym sezonie zdobywała w PlusLidze Kobiet średnio 7,6 punktu na mecz i walnie przyczyniła się do wywalczenia przez wrocławski zespół dobrej, szóstej lokaty. 

Udany ostatni sezon Oli napawa optymizmem i pozwala mieć nadzieję, że cel, do którego będziemy dążyć, uda się zrealizować – powiedział Edward Pawlun , trener Trefla Gdynia – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zawodniczka ta wraca nad morze i że wcześniej grała z zawodniczkami tworzącymi trzon zespołu.

 

Przybycie Kruk zaostrzy rywalizację na pozycji przyjmującej. O miejsce w szóstce będzie rywalizować z Natalią Nuszel i Anną Sołodkowicz .

 

Rywalizacja na pozycji Oli stworzy podstawę do podnoszenia umiejętności poszczególnych zawodniczek oraz poziomu gry całego zespołu – ocenił sytuację Pawlun.

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved