Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Za tydzień rusza 20. edycja LŚ

Za tydzień rusza 20. edycja LŚ

fot. archiwum

Już za tydzień rusza 20. edycja Ligi Światowej. Także i w tym roku polscy kibice nie będą mogli narzekać na brak emocji. Reprezentacja Polski, którą poprowadzi nowy trener, zmierzyć będzie musiała się m.in. z Brazylią.

2 czerwca 2009 r. w Hotelu Jan III Sobieski w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, inaugurująca rozgrywki jubileuszowej – dwudziestej już edycji Ligi Światowej. W konferencji udział wzięli: Mirosław Przedpełski – prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Natalia Kostulska – Dyrektor Wykonawczy LŚ w Polsce, Dariusz Matuszak – dyrektor biura komunikacji korporacyjnej firmy Polkomtel S.A., Jerzy Mielewski – przedstawiciel telewizji Polsat, Wojciech Grzyb – środkowy reprezentacji Polski oraz Krzysztof Stelmach – II trener reprezentacji Polski.

 

Pierwsze spotkania w ramach LŚ reprezentacja Polski rozegra w dniach 12-14 czerwca na wyjeździe z Brazylią. – Liga Światowa to będą pierwsze rozgrywki pod wodzą nowego trenera reprezentacji Polski mężczyzn – Daniela Castellani’ego. Celem tych zawodów będzie przede wszystkim zbudowanie drużyny, przetestowanie nowych, młodych zawodników, którzy będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności. Na pewno, jak zawsze, zobaczymy siatkówkę na wysokim poziomie, której towarzyszyć będzie wspaniała atmosfera na trybunach. Mam nadzieję, że Polakom uda się awansować do wielkiego finału, który w tym roku odbędzie się w Belgradzie – powiedział Mirosław Przedpełski. 

Prezes PZPS podkreślił, że podczas tegorocznej edycji LŚ obowiązywać będzie przepis dopuszczający w składzie drugiego libero, ale czy Daniel Castellani z niego skorzysta, będzie zależało już od samego trenera.

 

Nie było mi dane grać jako zawodnik w LŚ, ale już w zeszłym roku miałem okazję uczestniczyć w tych zawodach w asyście trenera Raula Lozano. Teraz przyjdzie mi brać udział w rozgrywkach jako drugi trener reprezentacji i mogę zapewnić, że zrobimy wszystko, żeby uzyskać awans do turnieju finałowego – powiedział Krzysztof Stelmach.

 

Na pewno nie zabraknie emocji podczas tegorocznych rozgrywek LŚ. Będziemy starali się uzyskać awans do turnieju finałowego, choć zdajemy sobie sprawę, że łatwo nie będzie. Mamy jednak młodą drużynę, która na pewno da z siebie wszystko. Na pozycji środkowego walka będzie bardzo zacięta, ale mnie to tylko motywuje do jeszcze cięższej pracy – dodał Wojciech Grzyb.

 

Przypomnijmy, że gospodarzami spotkań fazy grupowej tegorocznej edycji Ligi Światowej w Polsce będą Łódź, Wrocław oraz Bydgoszcz. Polacy o awans do turnieju finałowego rywalizować będą z Brazylią, Wenezuelą oraz Finlandią.

 

Wszystkie mecze Ligi Światowej z udziałem reprezentacji Polski transmitowane będą na antenie otwartej telewizji Polsat. Pozostałe spotkania LŚ obejrzeć będzie można na antenie Polsatu Sport, Polsat Sport Extra, Polsatu Sport HD.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved