Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ślepsk finalizuje transfery

Ślepsk finalizuje transfery

fot. archiwum

Działacze Ślepska Augustów i trener Adam Aleksandrowicz, po wejściu do I ligi, chcą się oprzeć na zawodnikach, którzy wywalczyli awans. Dlatego zamierzają pozyskać w sumie tylko trzech nowych siatkarzy.

Umowę z beniaminkiem podpisał już 30-letni Tomasz Knasiecki, libero, który w poprzednim sezonie grał w Pronarze Parkiet Hajnówka.

 

To zawodnik z bardzo solidnym przyjęciem zagrywki, już sprawdzony w I lidze. Poza tym ma „poukładane w głowie” – mówi Aleksandrowicz. 

Przyjście Knasieckiego nie oznacza odejścia dotychczasowego libero Jakuba Bokuniewicza. Młody siatkarz jest w trakcie negocjacji z klubem.

 

Ślepsk szuka także zawodników na pozycje przyjmującego i atakującego. Klub poważnie interesuje się mierzącym 206 centymetrów, 19-letnim Bartoszem Krzyśkiem, który ostatnio występował w Ósemce Siedlce. Podczas spotkań w minionym sezonie II ligi mocno dał się we znaki augustowskiej drużynie. Krzysiek ma dziś podjąć ostateczną decyzję, choć już wiadomo, że nie jest jedynym kandydatem na pozycję atakującego.

 

Jako nowego przyjmującego działacze chętnie widzieliby innego młodego siatkarza, 22-letniego Marka Wawrzyniaka z AZS-u Olsztyn. Warunki fizyczne również ma świetne – 198 cm wzrostu. Wawrzyniak występował głównie w rezerwach klubu ekstraklasy, ale zaliczył też siedem setów w ostatnim sezonie PlusLigi.

 

Przesądzone wydaje się być przeniesienie drużyny do Suwałk. Ostateczna propozycja z augustowskiego ratusza to wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych w 2010 roku. Gród znad Czarnej Hańczy, już w roku 2009 oferuje trzy razy więcej. Doszło już do wstępnego porozumienia między klubem a suwalskimi władzami.

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved