Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Rewolucja w ekipie radomskich akademiczek

Rewolucja w ekipie radomskich akademiczek

fot. archiwum

Rozpoczął się jeden z najgorętszych okresów dla trenera drugoligowych siatkarek Aleksandra Klimczyka. Z zespołu odchodzi aż siedem zawodniczek... Niewykluczony jest jednak powrót do zespołu Iwony Lachowskiej oraz dołączenie do niego Amerykanki Patty Arbuckle.

Chyba nawet najstarsi kibice siatkówki nie pamiętają sezonu, po którym z żeńskiego zespołu reprezentującego Radom na arenie ogólnopolskiej odeszłoby aż siedem zawodniczek. Co gorsza, wydawało się, że po roku zbierania doświadczeń, zespół wreszcie dojrzał do gry o czołowe pozycje w lidze. Tymczasem jego budowa zacznie się niemal od zera.

 

O odejściu z zespołu akademiczek Kingi Sokołowskiej, Anny Gnyś, Joanny Majkusiak i Klaudii Januszewskiej mówiono już dawno. – Tymczasem ostatnio definitywnie z gry w zespole zrezygnowała Beata Plutka. Z Radomia wyjeżdżają także Magdalena Klat i Anna Tracz – zdradza trener zespołu Aleksander Klimczyk. 

Wydawałoby się, że powyższe informacje powinny sprawić podniesienie alarmu w radomskim teamie. Tymczasem szkoleniowiec uspokaja, że takiej potrzeby nie ma. – Przecież z zespołu nie odeszły wszystkie zawodniczki. Na rozegraniu zostaje Katarzyna Nadziałek, chęć gry na libero wciąż wyraża Katarzyna Pluskota, a w odwodzie pozostaje nam kilka mocnych zawodniczek z Iwoną Pasieczną i Agnieszką Dobosz na czele – tłumaczy trener Klimczyk.

 

Szkoleniowiec zdradza, że ma także na oku kilka siatkarek, które obecnie przebywają na testach w drużynach pierwszoligowych. – Nie wszystkie znajdą zatrudnienie. Dlatego jestem przekonany, że niedługo będziemy mieli mnóstwo ofert i to my wybierzemy kilka zawodniczek, które będą reprezentowały barwy AZS-u w przyszłym sezonie – kończy trener Klimczyk.

 

Nieoficjalnie mówi się także o powrocie do Radomia Iwony Lachowskiej. Zespół ma wzmocnić także Amerykanka Patty Arbuckle, prywatnie narzeczona Sirianisa Hernandeza.

 

* Autorem tekstu jest Michał Podlewski (RadomSport.pl)

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved