Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: Szykuje się fajny zespół

Piotr Gruszka: Szykuje się fajny zespół

fot. archiwum

W poniedziałek strona internetowa Delecty Bydgoszcz podała, że Piotr Gruszka uzgodnił warunki kontraktu z klubem. - Pomyślałem, że wrócę do Polski, a tu najbardziej konkretna była Delecta - powiedział Gruszka o swojej decyzji.

Panie Piotrze, dlaczego Bydgoszcz? Co pana przekonało do Delecty?

 

Miałem oferty z tureckich klubów, mogłem grać dalej w Izmirze, ale mam małe dziecko. Nie chce mi się już jeździć po świecie. Pomyślałem, że wrócę do Polski, a tu najbardziej konkretna była Delecta. 

Ostatni raz w Bydgoszczy był pan z reprezentacją, tuż przed wylotem na finał LŚ i do Pekinu…

 

Tak, zgadza się. I mile wspominam tu pobyt. A ostatnio, będąc nad morzem, spotkałem jakichś działaczy tenisa stołowego z Bydgoszczy. Mówili mi, że miasto sportem stoi. To mnie cieszy, bo chciałbym też się do tego przyłożyć i coś zdobyć z Delectą. Wiem, że spotkam się z kolegami z reprezentacji. Z trenerem Wspaniałym widziałem się niedawno w Spale. Szykuje się fajny zespół, ale nie chciałbym, żebyśmy wszyscy razem rozdmuchiwali ten balon. Czeka nas dużo pracy.

 

A kiedy pojawi się pan w Bydgoszczy? Kibice już by chcieli zobaczyć pana w koszulce Delecty…

 

Najpierw obowiązki reprezentacyjne, muszę się zorientować, czego oczekuje ode mnie trener Castellani. Ale do Bydgoszczy i tak muszę przyjechać jak najszybciej, chociażby dlatego, żeby znaleźć dla 4-letniej córki przedszkole. Wychodzi na to, że będzie chodziła do niego razem z córką Wojtka Jurkiewicza…

 

*Rozmawiał Marek Fabiszewski

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved