Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Beniaminek PlusLigi sięga po gwiazdę

Beniaminek PlusLigi sięga po gwiazdę

fot. archiwum

Bieniaminek PlusLigi, Pamapol Siatkarz Wieluń, jest bliski skompletowania kadry na przyszły sezon. Ostatni transfer klubu z Wielunia może okazać się prawdziwym hitem. Bliski podpisania kontraktu jest Słowak Lukas Divis.

Działacze Siatkarza Wieluń są bliscy sfinalizowania rozmów z przyjmującym niemieckiego VfB Friedrichshafen – Lukasem Divisem. 23-letni Słowak (202 cm wzrostu) jest już bardzo utytułowanym zawodnikiem – przed dwoma laty został wybrany na najlepszego przyjmującego Final Four Ligi Mistrzów w Moskwie. Niemiecki klub sprawił wówczas wielką sensację, wygrywając turniej.

W zakończonym na początku maja sezonie Friedrichshafen piąty raz z rzędu zdobył złoty medal. Divis stracił jednak miejsce w podstawowej szóstce, ponieważ na początku rozgrywek doznał kontuzji, a szefowie klubu sprowadzili Holendra Allana van de Loo z Noliko Maaseik. Mistrzowie Niemiec byli rywalem PGE Skry Bełchatów w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Divis wystąpił tylko w pierwszym secie inauguracyjnego spotkania. Według naszych informacji szefowie wieluńskiego klubu rozmawiali ze Słowakiem i lada dzień wyślą mu projekt kontraktu.

Siatkarscy menedżerowie, twierdzą, że tej klasy zawodnik zarabia ok. 70 tys. euro rocznie. Za podobną kwotę grał w Niemczech, ale trener Stelian Moculescu zrezygnował z niego, a także z innego Słowaka – Roberta Hupki. W ich miejsce przychodzi dobrze znany z polskich boisk Eugen Bakumovski, były gracz Mostostalu Kędzierzyn-Koźle, a ostatnio Generali Haching.Lukas Divis jest młodszym bratem Petera, mającego za sobą występy w Energii Sosnowiec oraz Jastrzębiu Borynii i klubach włoskich.

Divisa komplementuje Jacek Nawrocki, trener PGE Skry. – Mimo młodego wieku to już bardzo doświadczony zawodnik – opowiada. – Nie wiem, dlaczego Friedrichshafen z niego zrezygnowało. Przypuszczam, że chodziło o sprawy finansowe. Poza tym Divis w ostatnim sezonie mało grał, więc szukał sobie nowej drużyny. Ma tę samą cechę co jego starszy brat, czyli ogromne zaangażowanie. Można powiedzieć, że gra całym sobą. Jego największym atutem jest ofensywa, dlatego w niektórych meczach ligowych Moculescu wystawiał go w roli atakującego.

Przed Słowakiem wieluńscy działacze i trener namawiali do podpisania kontraktu Piotra Gruszkę. Jednak reprezentant Polski wybrał ofertę Delecty Bydgoszcz.

Obecnie kadra beniaminka PlusLigi liczy 11 zawodników. Wśród nich jest czterech sprowadzonych po wywalczeniu awansu. między innymi Marcin Nowak i Andrzej Stelmach. Dlaczego byli reprezentanci Polski przeszli do beniaminka PlusLigi? Jednym z najważniejszych przyczyn jest trener Damian Dacewicz, z którym obaj grali w klubach i reprezentacji Polski. Poza tym Stelmach i Nowak mieszkają w Częstochowie, więc do Wielunia będą mieć blisko.

Dwaj pozostali nowi to Maciej Kordysz i Maciej Wołosz. Obaj – podobnie jak Divis – są przyjmującymi. Pierwszy ma 23 lata i 195 cm wzrostu. Został pozyskany z pierwszoligowego Orła Międzyrzecz. W 2003 r. z reprezentacją Polski wywalczył srebrny medal mistrzostw Europy kadetów. Z kolei 27-letni Wołosz (198 cm) uznawany jest za jednego z najlepszych przyjmujących na zapleczu ekstraklasy. Jego ostatnim klubem był GTPS Gorzów.

Działacze Siatkarza prowadzą rozmowy z ewentualnymi sponsorami. W dalszym ciągu możliwe jest pozyskanie drugiego – obok Pamapolu – sponsora tytularnego. W najbliższych dniach powinna zostać wybrana także firma, która zainstaluje dodatkowe 700 krzesełek w hali sportowej przy ul. Nadodrzańskiej. Wybiorą ją władze miasta, które jest właścicielem obiektu. Możliwe, że dodatkowe miejsca zostaną zamontowane jeszcze w czerwcu.

*Autorem tekstu jest Szymon Bujalski (Gazeta Wyborcza Łódź)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved