Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Siatkówka plażowa w centrum Poznania

Siatkówka plażowa w centrum Poznania

fot. archiwum

W czerwcu na Placu Wolności w Poznaniu zostaną rozegrane eliminacje mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, a także pokazowy turniej piłki ręcznej plażowej. Impreza potrwa miesiąc.

W ubiegłym roku zorganizowaliśmy trzydniową imprezę, ale wspólnie z wiceprezydentem miasta Maciejem Frankiewiczem doszliśmy do wniosku, że warto by było, aby w następnym latach, to miejsce tętniło życiem przez cały miesiąc. Myślę, że plaża, mecze siatkówki w samym centrum miasta to także atrakcja dla mieszkańców Poznania – powiedział Damian Lisiecki, organizator projektu „Plaża Wolności 2009” i aktualny mistrz Polski w siatkówce plażowej.

 

Prace na Placu Wolności już trwają. Docelowo w centrum Poznania zostanie wysypane ok. tysiąca ton piasku. Powstaną m.in. dwa boiska do siatkówki plażowej z trybunami oraz zaplecze gastronomiczne. W czerwcowe weekendy rozgrywane będą m.in. eliminacje mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn, na które przyjadą najlepsze polskie duety. 

Plac Wolności był dotychczas martwym miejscem. Marazm przerwał ubiegłoroczny turniej siatkówki plażowej. Teraz sport i rekreacja zagoszczą na nim nie przez trzy dni, a przez trzydzieści. Nie boimy się głośnej muzyki, bo plaża ma tętnić życiem i sportową energią – podkreślał wiceprezydent Poznania Maciej Frankiewicz.

 

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez organizatorów będzie z pewnością akademia siatkówki plażowej, gdzie fachowcy będą szkolić uczniów klas sportowych.

 

Lisiecki nie ukrywa, że jego plany dotyczące rozwoju siatkówki plażowej w Poznaniu sięgają bardzo daleko. – Moim marzeniem jest zorganizowanie World Touru i to w takim wymiarze, jakiego jeszcze nie było – przyznał.

źródło: inf. własna, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved