Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finały minisiatkówki w województwie śląskim

Finały minisiatkówki w województwie śląskim

fot. archiwum

W ubiegły piątek, 29 maja, na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej Halembie rozegrano Szkolny Wojewódzki Finał Minisiatkówki Dziewcząt w ramach rozgrywek Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Po paromiesięcznej walce do finału tych rozgrywek zakwalifikowały się: SP 4 Będzin (obrońca tytułu), SP Krzanowice, SP 1 Mysłowice oraz pierwszy raz w swojej historii SP 24 z Rudy Śląskiej (mistrzostwo miasta, zwycięstwo w rejonie z Zabrzem, zwycięstwo w półfinale wojewódzkim z Gliwicami, Tarnowskimi Górami oraz Piekarami).

 

Warto wspomnieć, że trzy lata temu w Szkole Podstawowej nr 24 powstała pierwsza w mieście klasa sportowa o profilu piłka siatkowa we współpracy z klubem KPKS Halemba. Skład dziewcząt z SP 24: Kaszprzak Marta, Wiktor Angelika, Noga Małgorzata, Madejek Martyna, Sowa Magdalena, Sobota Maria, Sekula Wiktoria, Mańka Agata, Kraczla Marzena, Zjawińska Małgorzata. 

Obecnie dziewczęta są w szóstej klasie i po trzech latach pracy z trenerem Marcinem Widerą siatkarki zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego, który dodatkowo szkoła z Halemby miała zaszczyt zorganizować. Po losowaniu o wejście do finału rywalizowały: SP 4 Będzin – SP 1 Mysłowice oraz SP 24 Ruda Śląska – SP Krzanowice.

 

Obydwa spotkania były bardzo zacięte i zakończyły się dopiero w tie-breaku. W rozgrywkach szkolnych pierwszego seta gra jedna czwórka z rezerwową, natomiast drugiego gra zupełnie inna czwórka. W sytuacji, w której dochodzi do tie-breaka można ze swojej całej drużyny wybrać czwórkę z rezerwową. Przy dopingu kibiców, uczniów ze SP 24, w obecności Dyrektora Szkoły – Marii Lorens, podopieczne Marcina Widery dostały się po tie-breaku do finału, w którym czekały już dziewczyny z Mysłowic.

 

W spotkaniu o III miejsce lepsza okazała się szkoła z Będzina, natomiast w finale gospodynie uległy swoim koleżankom z Mysłowic. Tym samym mistrzem województwa śląskiego szkół podstawowych w mini siatkówce została SP 1 z Mysłowic, a wicemistrzostwo przypadło SP 24 z Rudy Śląskiej, co zostało odebrane jako ogromny sukces. Podkreślił to również Prezydent miasta Ruda Śląska Andrzej Stania, który dokonał dekoracji.

 

Wyniki:

SP 1 Mysłowice - SP 4 Będzin 2:1

SP 24 Ruda Śląska - SP Krzanowice 2:1

Mecz o III miejsce:

SP 4 Będzin - SP Krzanowice 2:1

Finał:

SP 24 Ruda Śląska - SP 1 Mysłowice 0:2

 

Klasyfikacja końcowa
(w nawiasie podano najlepsza zawodniczkę z każdego zespołu)

1. SP 1 Mysłowice (Wiewióra Karolina)
2. SP 24 Ruda Śląska (Kasprzak Marta)
3. SP 4 Będzin (Pugaczewska Karolina)
4. SP Krzanowice (Duda Simona)

 

Po zakończeniu turnieju wybrano również najsympatyczniejszą zawodniczkę turnieju, którą została Małgorzata Noga z SP 24, a najlepszą zawodniczką okazała się Oliwia Piecha z Mysłowic. Obydwie zawodniczki odebrały pamiątkowe statuetki z rąk Prezydenta Miasta Andrzeja Stani oraz Dyrektora SP 24 Marii Lorens.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved