Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Szulik zasilił szeregi Politechniki Warszawskiej

Dariusz Szulik zasilił szeregi Politechniki Warszawskiej

fot. archiwum

Dwudziestosześcioletni Dariusz Szulik będzie od nowego sezonu bronił barw OSRAM AZS Politechniki Warszawskiej. Utalentowany środkowy bloku, mistrz świata juniorów z 2003 roku z klubem ze stolicy podpisał dziś dwuletni kontrakt. W drużynie zastąpić ma Iurija Gladyra.

Czy uda mu się wypełnić lukę po Ukraińcu? Ma ku temu wszelkie dane. Dysponuje kapitalnymi warunkami fizycznymi: mierzy 204 cm, piłkę w ataku łapie na wysokości 350 cm, a w bloku – 330 cm. Nie brakuje mu również ambicji i chęci do ciężkiej pracy. – Iurij Gladyr był bardzo mocnym punktem warszawskiego zespołu, więc zastąpienie go na pewno nie będzie łatwe – ocenił Szulik. – Nie wiem czy uda mi się to, mogę natomiast obiecać, że od pierwszego dnia wspólnych treningów z zespołem będę dawał z siebie wszystko. Chcę pomóc Politechnice w walce o jak najlepsze wyniki – zapewnił.

 

Dlaczego zawodnik zdecydował się na grę w barwach Akademików? – Szykuje się tu bardzo ciekawy zespół, którego trzonem mają być zawodnicy, którzy grali tu w poprzednim sezonie, głównie młodzi, waleczni, bardzo ambitni – powiedział Dariusz Szulik. – Na podpisanie przeze mnie kontraktu z Politechniką wpływ miał również fakt, że występują tu moi koledzy: Bartek Neroj i Robert Milczarek, z którymi grałem w Skrze Bełchatów oraz Radek Rybak, z którym występowałem w Morzu Szczecin. Wszyscy zachwalali panującą w zespole atmosferę, dzięki czemu jestem przekonany, że w Warszawie będę czuł się bardzo dobrze – uśmiechnął się siatkarz. 

Szulik z grą dla „Inżynierów” wiąże duże nadzieje. Widzi tu szansę na podniesienie swoich siatkarskich umiejętności. A że te już w tej chwili ma niemałe, kibice Politechniki przekonać się mogli w poprzednim sezonie, kiedy popularny Szuler, reprezentujący wówczas gdański Trefl, stał po drugiej stronie siatki i niemiłosiernie ostrzeliwał stołecznych przyjmujących zagrywkami. – Chcę się ciągle rozwijać, poprawiać moje słabe strony, uczyć nowych rzeczy, zdobywać doświadczenie. Wiem, że Politechnika pomoże mi w tym, a ja „w ramach wdzięczności” zrobię wszystko, aby pomóc Politechnice w walce o jak najwyższe lokaty – podsumował Dariusz Szulik.

 

Dariusz Szulik

Data urodzenia: 2 maja 1983
Wzrost: 204 cm
Zasięg w ataku: 350 cm
Zasięg w bloku: 330 cm
Poprzednie kluby: Morze Szczecin, Skra Bełchatów,
Płomień Sosnowiec, Trefl Gdańsk

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved