Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zbigniew Bartman: Jestem zadowolony z wyboru

Zbigniew Bartman: Jestem zadowolony z wyboru

fot. archiwum

22 lata, a już cztery różne ligi na koncie. Polska, Włochy, Turcja, wreszcie Rosja – tam w najbliższym sezonie trafi dotychczas przyjmujący Domex Tytan AZS Częstochowa – Zbigniew Bartman. I nie o pasję do podróży tu chodzi. A o poszukiwanie czegoś nowego. I o rozwój. A jeśli już Rosja, to i o pieniądze.

Wśród ofert można było kapryśnie przebierać. Młodym zawodnikiem interesowali się w lidze włoskiej, rodzimej PlusLidze, kluby rosyjskie wysunęły 4–5 propozycji. Głos dobiegł nawet z… Korei. Padło na Gazprom Surgut. – Ja lubię zmiany. We Włoszech już byłem. W ciągu dwóch lat (2005–2007 – przyp. red.) już zasmakowałem włoskiej ligi. Teraz chcę zobaczyć coś nowego – mówi Zbigniew Bartman.

 

Wybierając klub na pełne zaskoczenie pozwolić sobie nie można. To „nowe” trzeba jednak trochę poznać. Na szczęście było do kogo zwrócić się o pomoc. Robert Prygiel i Łukasz Kadziewicz już Wschód zwiedzili. 

Jako pierwszy, szlak przetarł radomianin, który na Syberię wyjechał w 2003 roku. Został tam do 2007. W międzyczasie dołączył do niego nasz reprezentacyjny środkowy. – To dzięki ich opinii wybrałem Surgut. Chłopaki zachwalali poziom ligi. Mówili, że można się dużo nauczyć i dobrze pograć. Przestrzegli jedynie przed dużymi mrozami – od października do końca marca. Ale klimat i warunki pogodowe są na drugim miejscu. Trzeba się skupić na graniu.

 

O klimacie w drużynie panowie niewiele mówili. – Myślę, że gdyby byłoby tam coś złego, to by mi powiedzieli. Nie mam się czego bać – mówi pewny siebie Bartman. – Jestem zadowolony z wyboru.

 

Przynajmniej na razie. – Matej Kazijski zaczynał poważna karierę w rosyjskiej lidze i na złe mu to nie wyszło – zauważa Bartman. I ma rację. Bułgarski przyjmujący (obecnie klubowy kolega Winiarskiego i Żygadły) dwa lata z rzędu został wybrany przez CEV najlepszym siatkarzem Europy. Oby losy Polaka potoczyły się podobnie.

 

Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved