Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Wołosz: Chcę robić ciągły postęp

Joanna Wołosz: Chcę robić ciągły postęp

fot. archiwum

Dwa dni temu pisaliśmy, że rozgrywająca reprezentacji Polski juniorek, Joanna Wołosz, podpisała kontrakt z Gwardią Wrocław. - Chciałabym grać u boku zawodniczek, które już znają smak ekstraklasy i zdobywać doświadczenie pod okiem trenera Rafała Błaszczyka - mówi zawodniczka.

Z jakimi nadziejami przychodzisz do zespołu Impel Gwardii Wrocław?

Joanna Wołosz : – Chcę robić ciągły postęp, stąd chciałabym grać u boku zawodniczek, które już znają smak ekstraklasy i zdobywać doświadczenie pod okiem trenera Rafała Błaszczyka. Poza tym Wrocław to fajne miasto, które miałam okazję już wcześniej trochę poznać. Dziewczyny z Impel Gwardii tworzą fajny kolektyw i chciałabym się jakoś wkomponować w ten dobrze działających mechanizm. Mam nadzieję, że będę miała też jakieś możliwości grania, nie od razu oczywiście jako pierwsza, ale na zmiany, chcę podjąć się takiego zadania i liczę, że mi się powiedzie i choć na chwilę znajdę się na boisku.

Nie jest łatwo przejść z wieku juniorskiego do profesjonalnej siatkówki, jak Ty zamierzasz sobie z tym poradzić?Zdaję sobie sprawę, że nawet wysoki poziom siatkówki młodzieżowej to zupełnie nie to samo co wyzwania zawodowego współzawodnictwa. Mam nadzieję, że właśnie tutaj we Wrocławiu będę mogła jak najmniej problemowo pokonać tę barierę, która, jak pokazuje doświadczenie, nie jest łatwa do przejścia. Jeszcze nie stawiam sobie konkretnych celów sezonu, na to przyjdzie czas jak już poznam lepiej zespół, ale na pewno docelowo chcę jak każdy sportowiec osiągać maksymalne wyniki – będę dążyła do tego w przyszłości, żeby grać jako pierwsza, to mnie motywuje i wyznacza dalekosiężne cele.

Odchodząc na chwilę od ligi, przed Tobą mistrzostwa świata juniorek, o co w Meksyku chcesz walczyć razem z zespołem?

Start w mistrzostwach świata to będzie kolejne ważne doświadczenie, nie znamy jeszcze wyników losowania w grupach więc trudno przewidzieć pierwsze zadania dla nas, z pewnością walka przez wszystkie mecze i chęć dobrego zaprezentowania się będzie nam przyświecać podczas całej imprezy, ale z konkretami musimy jeszcze trochę poczekać. Już wiadomo dziś, że chciałybyśmy się znaleźć w pierwszej ósemce, na pewno będzie z tym trudno, ale jestem dobrej myśli i wierzę w duże możliwości naszej drużyny.

Rozmawiał Dariusz Gintowt – lsk.net.pl

Więcej w serwisie lsk.net.pl

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved