Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Przyszłość Piasta Szczecin wciąż niejasna

Przyszłość Piasta Szczecin wciąż niejasna

fot. archiwum

Wciąż nie wiadomo jaka przyszłość czeka borykający się z ogromnymi kłopotami finansowymi Piast Szczecin. Od dobrych kilku tygodni sytuacja klubu przypomina "czeski film".

Cały czas trwają rozmowy między prezesem Płuciennikiem, a Urzędem Miasta, ale niestety wygląda to źle – mówi trener Marek Mierzwiński.

Pytanie o to, co się stanie ze szczecińską ekipą zrodziło się już w trakcie zakończonego kilka tygodni temu sezonu, w którym Piast był o krok od awansu do ekstraklasy. Wycofał się wtedy główny sponsor firma PRO KON STAL i stało się jasne, że trzeba będzie walczyć o to, by zespół w ogóle przystąpił do nowego sezonu w I lidze. Ta walka trwa już dość długo, a końca nie widać. – To jest bardzo denerwująca sytuacja. Był taki okres, że bardzo mnie to dotykało, przejmowałem się tym dość mocno – nie kryje zdenerwowania szkoleniowiec.

Cały czas trwają rozmowy między prezesem Płuciennikiem, a Urzędem Miasta. Niestety wygląda to źle. Prezes wprawdzie ma pieniądze, które by zabezpieczyły część budżetu, ale tylko część. Nieoficjalnie wiem, że miało się odbyć spotkanie z prezydentem Krzystkiem. Prezydent nie znalazł czasu, miał ważniejsze sprawy. Być może dojdzie do niego w przyszłym tygodniu. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że Wydział Sportu sugeruje, żeby grać juniorkami w I lidze, nawet kosztem spadku. Nikt się jednak na to nie będzie pisał. Już widzę tę burzę medialną, która mówi o zespole, który przegrywa każdy mecz po 3: 0 i do 10 w każdym secie. Jedyne rozsądne rozwiązanie, to jest zamiana z zespołem, który gra w II lidze i próba odbudowania tego od II ligi.- dodaje trener Mierzwiński.Nie da się ukryć, że ta przeciągająca się wciąż niepewność negatywnie wpływa także na zawodniczki, które, powoli zaczynają już rozglądać się za innymi zespołami. – Zawodniczek można powiedzieć, że w ogóle nie mamy. Jeżeli to potrwa jeszcze parę dni, to już w ogóle nie będziemy mieli żadnej. Na 3oo% kontrakty z nowymi klubami podpisały Edyta Rzenno i Marta Szymańska. Podpisały umowy z Treflem Gdynia. Pozostałe są w trakcie rozmów. – opowiada Mierzwiński.

Sytuacja Piasta Szczecin nie wygląda więc różowo. Jak potoczą się jego losy, czy uda się go uratować? Tego na razie nie wiadomo. Na razie widać dwie realne możliwości. Pierwszą z nich jest wystawienie w I lidze składu juniorskiego i skazanie się na spadek, a drugą bardziej prawdopodobną jest zamiana z ekipą z II ligi i próba odbudowania wszystkiego w II lidze. Na razie pozostaje jednak tylko czekać. Tylko pytanie jak długo, i na co.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved