Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jastrzębski Węgiel: Pomógł lobbing i kryzys ekonomiczny

Jastrzębski Węgiel: Pomógł lobbing i kryzys ekonomiczny

fot. archiwum

PGE Skra Bełchatów, Asseco Resovia Rzeszów i Jastrzębski Węgiel będą reprezentować Polskę w Lidze Mistrzów 2009/2010. Jastrzębianie w tym elitarnym gronie znaleźli się dzięki przyznanej im dzikiej karcie.

Prezes Jastrzębskiego Węgla, Zdzisław Grodecki podkreśla, że jego klub włożył sporo energii w to, by udowodnić CEV, że jest gotowy do startu w Lidze Mistrzów. Jastrzębianie wcześniej niż Tomis Konstanta, który również miał chrapkę na grę w LM, przygotowali wniosek do Europejskiej Federacji Siatkówki. – Nie udałoby się bez wsparcia ze strony Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Razem uruchomiliśmy kontakty, które pomogły nam ostatecznie przekonać federację – dodaje prezes Grodecki.

 

Jastrzębskiemu Węglowi pomógł również kryzys ekonomiczny. Po włoskich zespołach najwyższy poziom sportowy prezentują bowiem zespoły rosyjskie, nie polskie. CEV wzięła jednak pod uwagę to, że wiele drużyn nie podołałoby finansowo dalekim podróżom do Rosji. Z pewnością na decyzję CEV wpłynęły również niezwykła atmosfera na spotkaniach Ligi Mistrzów w Polsce w ubiegłym sezonie. Średnio w Łodzi mecze Skry oglądało 9,5 tys. kibiców, do którego to wyniku nie mogły nawet zbliżyć się inne drużyny.źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved