Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Berenika Okuniewska: Trener dał nam popalić

Berenika Okuniewska: Trener dał nam popalić

fot. archiwum

Uniwersjada to jest świetna impreza i warto z niej wrócić ze złotym medalem – mówi Berenika Okuniewska, która znalazła się w kadrze B, przygotowującej się do rywalizacji na Uniwersjadzie w Belgradzie.

Reprezentantki Polski B przygotowujące się do udziału w letniej Uniwersjadzie po kilkunastu dniach wytężonego treningu wreszcie mogą trochę odpocząć. Urlop trwający zaledwie cztery dni zakończy się w przyszły poniedziałek, kiedy podopieczne trenera Błaszczyka udadzą się na kolejne zgrupowanie, tym razem do Piły.

 

Najpierw byłyśmy w Szczyrku przez około 10 dni, na cztery dni przeniosłyśmy się do Milicza. Potem jedziemy do Piły na dwa tygodnie, trochę wolnego i do Władysławowa na ostatni obóz – przedstawia w telegraficznym skrócie plan przygotowań uniwersjadowej reprezentacji Berenika Okuniewska. – Co robimy teraz? Teraz przez cztery dni odpoczywamy. Zasłużenie – dodaje z uśmiechem. 

Ostatnie dni zgrupowania były bardzo ciężkie i – jak przyznaje Berenika – treningi wszystkim dziewczynom dały się we znaki. Pod koniec każdego dnia padały z nóg po dużej dawce wzmożonego wysiłku.

 

Berenika, która za namową Igora Prielożnego zmieniła w klubie pozycję ze środka na atak, teraz ma nie lada „orzech do zgryzienia”. W BKS-i przez ostatnie kilka miesięcy była atakującą a do kadry B powołana została jako…. środkowa. – W kadrze B faktycznie trenuję na środku. Na razie mi to koślawo idzie, bo po roku przerwy trochę odzwyczaiłam się od grania na tej pozycji. Z drugiej strony przez ostatnie dziesięć lat grałam pod siatką, więc wszystkiego przez ten sezon nie zapomniałam – przyznaje zawodniczka.

 

Do rozpoczęcia XXV Letniej Uniwersjady w Belgradzie pozostał już tylko miesiąc. Polskie siatkarki w fazie grupowej imprezy zmierzą się z Hiszpanią, Turcją i… Mongolią.

 

Na Uniwersjadzie dość często trzeba grać z takimi nietypowymi zespołami, ale ja się cieszę, bo rywalizacja z egzotycznymi drużynami czasami jest bardzo interesująca. W Polsce czy Europie gra się podobną siatkówkę. Z Mongolią jeszcze nie grałam. Na pewno będzie fajnie dowiedzieć się, co tam słuchać w siatkówce mongolskiej (śmiech).

W 2007 roku Berenika Okuniewska (wówczas jeszcze Tomsia) wywalczyła wraz z koleżankami na Uniwersjadzie w Bangkoku złoty medal.

Dwa lata temu nie liczyłyśmy na to, że uda nam się zdobyć złoto, jednak przeszłyśmy jak burza przez całą Uniwersjadę. Cudownie by było powtórzyć ten sukces. Uniwersjada to świetna impreza i warto z niej wrócić ze złotym medalem – kończy Berenika.

 

* Rozmawiała Katarzyna Biernacka (Reprezentacja.net)

więcej w serwisie reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved