Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rozgrywająca reprezentacji Polski w Gwardii Wrocław

Rozgrywająca reprezentacji Polski w Gwardii Wrocław

fot. archiwum

Joanna Wołosz, rozgrywająca reprezentacji Polski juniorek, podpisała kontrakt z szóstym zespołem PlusLigi Kobiet, Gwardią Wrocław. To druga nowa zawodniczka po Dominice Sobolskiej, która związała się z wrocławskim klubem.

Zespół Gwardii zajął w ubiegłym sezonie szóste miejsce w rozgrywkach PlusLigi Kobiet, co zostało uznane za sukces wrocławskiej drużyny. Zarówno działacze jak i trener Rafał Błaszczyk myślą jednak o poprawieniu tego wyniku w przyszłym sezonie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wrocławianki zagrają w europejskich pucharach. Zespół został już zgłoszony do rozgrywek Challenge Cup.

 

Wzmocnieniem składu ma być rozgrywająca reprezentacji Polski juniorek, Joanna Wołosz . Zawodniczka grająca w rozgrywkach I ligi w barwach SMS Sosnowiec, będzie dalej rozwijać swój talent przy boku Marty Haładyn . 

Nowa zawodniczka wrocławskiej Gwardii urodziła się 7 kwietnia 1990 roku. Jest wychowanką klubu Truso Elbląg. Od 1 lipca 2006 roku grała w Energii Gedanii Gdańsk. W swym dorobku zgromadziła już mistrzostwo Polski kadetek, wicemistrzostwo Polski juniorek, a także zdobyte latach 2008-09 mistrzostwo Polski juniorek.

 

Wrocławscy działacze bliscy są podpisania kontraktu z jedną z czołowych przyjmujących, występujących do tej pory w I lidze. Na tym zapewne nie koniec, bowiem do zamknięcia składu będzie brakowało jeszcze dwunastej zawodniczki. Być może więcej szczegółów poznamy już w przyszłym tygodniu.

 

Gwardię opuściły po tym sezonie Małgorzata Kupisz , która będzie przebywać na urlopie macierzyńskim, Aleksandra Kruk , bliska podpisania kontraktu z I-ligowym Treflem Gdynia, oraz Agnieszka Starzyk , Wioletta Szkudlarek i Ewa Wajda .

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved