Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Ricardo/Emanuel żegnają się z Mysłowicami

Ricardo/Emanuel żegnają się z Mysłowicami

fot. archiwum

Ulubieńcy polskiej widowni, mistrzowie olimpijscy z Aten - Ricardo i Emanuel - niespodziewanie przegrali swój mecz ostatniej szansy ze swymi rodakami, parą Cunha/Pedro i odpadli z turnieju.

Pierwszy set to prawdziwa dominacja brazylijskich arcymistrzów. Duet Emanuel/Ricardo nie dał dojść do głosu swoim rywalom i szybko osiągnął przewagę kilku punktów. Cunha/Pedro nie potrafili odrobić strat, głównie dzięki znakomitym blokom Ricardo. O dominacji świadczy wynik pierwszego seta – 21:15.

 

W drugim secie dokonała się metamorfoza pary Cunha/Pedro. Tym razem to dzięki znakomitym zagrywkom tego pierwszego, osiągnęli znaczące prowadzenie 11:7. Błędów nie wystrzegła się para Ricardo/Emanuel, którzy raz po raz wysyłali piłki w aut. Set zakończył się zwycięstwem duetu Cuhna/Pedro, która nokautowała przeciwników aż 21:10. 

Tie-break to prawdziwa gra nerwów. Żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć od rywali. Walka toczyła się aż do stano 13:13. Znakomity atak Pedro dał im pierwszą piłkę meczową. Trzecia partia zakończyła się wynikiem 15:13 po bloku Cunhy na Ricardo.

 

Zwycięzcy turnieju z Brasili, byli jednym z głównych faworytów do zwycięstwa. Jednak porażka z amerykańską parą Jennings/Fuerbringer, wybiła canharinos z rytmu i tym razem Ricardo/Emanuel nie wygrają turnieju World Tour w Polsce. Przynajmniej na razie, być może uda im się to już na początku sierpnia w Starych Jabłonkach.

 

Cunha/Pedro – Ricardo/Emanuel 2:1

(15:21, 21:10, 15:13)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved