Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP Kadetów: Rozgrywki wkraczają w decydującą fazę

MP Kadetów: Rozgrywki wkraczają w decydującą fazę

fot. archiwum

Mistrzostwa Polski Kadetów powoli dobiegają końca. Dziś rozegrano spotkania o miejsca 1.-4. i 5.-8. O złoty medal w tej kategorii wiekowej zagrają Czarni Radom i AKS Resovia Rzeszów, a o brąz Jastrzębie i Metro.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym zmierzyły się ekipy z Jastrzębia i Radomia. Z awansu cieszyli się Czarni, którzy w nieco ponad godzinę pokonali swoich przeciwników. Set pierwszy i drugi były zacięte i wyrównane. Dopiero w końcówkach lepsi okazywali się radomianie, dzięki czemu dwukrotnie zwyciężali do 21. W partii ostatniej podopieczni Bogdana Szczebaka popełniali dużo błędów własnych, co miało odzwierciedlenie w wyniku. Czarni szybko zbudowali bowiem sześciopunktową przewagę nad rywalem (14:8), a z każdą kolejną minutą spotkania, tylko ją powiększali (25:13). Zwycięscy tego spotkania zmierzą się jutro AKS Resovią Rzeszów w walce o złoty medal Mistrzostw Polski Kadetów. Jastrzębie Borynia zagra zaś o trzecie miejsce z Metrem Warszawa.

 

Zawodnikiem meczu wybrano Krzysztofa Michalskiego (RCS Czarni Radom). 

Jastrzębie Borynia – Czarni Radom 0:3

(21:25, 21:25, 13:25)

 

Skład:

Czarni Radom: Skwarek, Gonciarz, Pszenny, Wachnik, Michalski, Ostrowski, Filipowicz (l) oraz Wanat

Jastrzębie Borynia: Sprawka, Wanat, Niesporek, Dobosz, Banasiak, Wilk, Zaputowicz (l) oraz Osman, Ziajka


 

Znacznie bardziej zacięta była rywalizacja Metra i Resovii. Rozpoczęła się ona lepiej dla warszawian, którzy wypracowali pięciopunktową przewagę nad rywalem (17:12). Podopieczni Artura Łozy straty jednak odrobili (20:20), a chwilę później cieszyli się ze zwycięstwa w secie otwarcia (25:21). Kolejne dwie odsłony to bezsprzeczna dominacja zawodników Metra, którzy prowadzili niemal od początku każdej z wygranych do 17 partii. Znajdujący się na fali wznoszącej warszawianie równie dobrze rozpoczęli seta czwartego. Ponownie bowiem wypracowali wysoką przewagę, w której powiększaniu pomogła świetna gra blokiem podopiecznych Mirosława Sroki (20:14). Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się po czwartej odsłonie, rzeszowianie rozpoczęli udaną pogoń za rywalem. Wyrównali oni stan rywalizacji na 23:23, a po zdobyciu dwóch kolejnych oczek, doprowadzili do tie-breaka. Niemal przez całą piata partię na prowadzeniu byli warszawianie, ponownie jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Podkarpacia, dzięki czemu wygrali 15:12.

 

Zawodnikiem spotkania wybrano Jakuba Peszkę (AKS Resovia Rzeszów).

 

Metro Warszawa – AKS Resovia Rzeszów 2:3

(21:25, 25:17, 25:17, 23:25, 12:15)

 

Skład:

Resovia Rzeszów: Długosz, Durski, Bońkowski, Świst, Peszko, Płonka, Głód (l) oraz Kalandyk, Gancarz.

Metro: Zacharski, Boniecki, Skwarek, Grunt, Zając, Kubak, Olenderek (l) oraz Markiewicz, Nowosadko, Rembecki


 

Czwartą porażką kadetów Gwardii Wrocław zakończył się pierwszy pojedynek, którego stawką są miejsca 5.-8. Podopieczni Tomasza Pajora w trzech ulegli gospodarzowi turnieju i jutro zmierzą się ze Skrą Bełchatów w walce o siódmą pozycję. Przez niemal cały pierwszy set trwała wyrównana walka obydwu zespołów. O zwycięstwie zdecydowała zacięta końcówka, w której lepsi okazali się podopieczni Adama Kowalskiego (30:28). Pozostałe dwie odsłony należały już do częstochowian. Delic-pol budował przewagę już od pierwszych akcji, co pozwoliło mu na dwukrotne pokonanie rywala do 18 oraz w rezultacie umożliwiło walkę o piąte miejsce Mistrzostw Polski Kadetów.

 

Zawodnikiem meczu wybrano Michała Kaczyńskiego (Delic-pol Norwid Częstochowa).

 

Delic-pol Norwid Częstochowa – Gwardia Wrocław 3:0

(30:28, 25:18, 25:18)

 

Skład:

Delic-Pol Częstochowa: Andrzejewski, Dankowski, Kowalski T., Kaczyński, Modzelewski, Szadkowski, Bik (l)

Gwardia Wrocław: Lubaczewski, Dzięciołowski, Dmuch, Superlak, Stachowiak, Gniewek, Wąsowicz (l) oraz Grabarek, Leszczyński


 

W ostatnim pojedynku stoczonym czwartego dnia turnieju zmierzyły się ekipy z Bełchatowa i Kędzierzyna. Spotkanie było jednostronne, niemal od samego jego początku przeważali zawodnicy Skry, którzy od stanu 9:9 w pierwszym secie rozpoczęli zwiększanie dystansu dzielącego ich od rywala. Ostatecznie wyniósł on osiem „oczek” (25:17). Partia druga również toczyła się pod dyktando bełchatowian. Podopieczni Michała Chadały próbowali dogonić rywala, lecz udało im się jedynie doprowadzić do stanu 20:18. Kilka chwil później Skra zdobyła swój ostatni punkt w secie, przy 21 zgromadzonych na koncie MMKS-u. O partii trzeciej kędzierzynianie zapewne woleliby nie pamiętać, bowiem ich rywale praktycznie każdą akcję zamieniali w punkt. Zaowocowało to wygraną bełchatowian 25:11. Jutrzejszym rywalem MMKS-u Kędzierzyna-Koźla będzie Gwardia Wrocław. Stawką spotkania zaś miejsce siódme.

 

Zawodnikiem meczu wybrano Adriana Pacholaka (EKS Skra Bełchatów).

 

EKS Skra Bełchatów – MMKS Kędzierzyn-Koźle 3:0

(25:17, 25:21, 25:11)

 

Skład:

Skra Bełchatów: Cieślak, Koźmiński, Górski, Kozłowski, Maćkowiak, Pacholak, Dembiec (l) oraz Tokarczyk, Gałkowski

MMKS Kędzierzyn-Koźle: Bębenek, Łapszyński, Pizuński, Wojciechowski, Czumałowski, Wilga, Suszek (l)

 

Zobacz również:

Wyniki rundy finałowej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved