Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Kto stanie na czele mogileńskiego Sokoła?

Kto stanie na czele mogileńskiego Sokoła?

fot. archiwum

W poniedziałek nie poznaliśmy nowego prezesa i zarządu Sokoła Mogilno. Na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym pojawiło się 21 członków klubu. Następna próba wybrania nowego zarządu odbędzie się 15 czerwca.

Nowy człon nazwy

Wydawało się, że spotkanie będzie przebiegać bardzo sprawnie. Udało się zmienić pierwszy człon nazwy. Z Ludowego Klubu Sportowego Siatkarek Sokół powstał Mogileński Klub Sportowy Sokół. – Zdecydowaliśmy się również wystąpić z Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych – wyjawia Andrzej Wojciechowski , ustępujący prezes Sokoła.

Jeden z najmłodszych szefów klubów w regionie nie poprowadzi Sokoła w kolejnych latach, gdyż przeprowadza się do Krakowa. Pozostaje jednak sympatykiem i członkiem klubu.Nikt nie chciał

Niestety, nie zdołaliśmy wybrać nowego prezesa. Zgłoszono trzy kandydatury: Jana Leszka Adamskiego, Grzegorza Stochlińskiego i Józefa Bańcarza, ale żaden z nikt nie zgodził się pełnić tej funkcji – podkreśla Wojciechowski.

W ciągu ostatnich czterech lat podjęto działania mające na celu uporządkowanie spraw archiwalnych klubu. W wyniku tych działań udało się m.in. zaktualizować listę członków klubu (w tej jest 39 osób).

W ciągu ostatnich kilku miesięcy klub wzbogacił się o nową siatkę meczową, a także 5 piłek siatkarskich Molten, wygranych przez młode zawodniczki w zawodach Kinder Cup – mówi Wojciechowski. – Klub nadal prowadzi własną stronę internetową (www.sokol.mogilno.pl), na której zamieszczane są w formie informacji wszystkie wyniki osiągane w rozgrywkach w każdej kategorii wiekowej, aktualności, a także zdjęcia z niektórych spotkań siatkarskich i imprez, w których uczestniczyły zawodniczki naszego klubu .

W 2009 roku klub otrzyma z gminy Mogilno 67 tysięcy zł. Sokół nie zalega z wypłatami dla szkoleniowców. Nie ma również żadnych zaległych zobowiązań finansowych względem osób prywatnych, instytucji i firm.

Piramida szkoleniowa

Obecnie najważniejsze dla stowarzyszenia wydaje się utrzymanie ciągłości szkolenia młodzieży, która w przyszłości będzie mogła zapewnić trzon składu drużyny seniorek oraz powrót do drugoligowych rozgrywek. Należy utrzymać szkolenie na jak najwyższym poziomie – podkreśla Wojciechowski . – Trzeba wykorzystać wszystkie możliwości naszego małego środowiska, jakim jest Mogilno, aby wygrać rozgrywki w trzeciej lidze i osiągać jak najwyższe lokaty w rozgrywkach młodzieżowych .

* autorem tekstu jest Maciej Drabikowski

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved