Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Yanelis Santos nową kapitan reprezentacji Kuby

Yanelis Santos nową kapitan reprezentacji Kuby

fot. archiwum

Yanelis Santos funkcję kapitana Kubanek przejęła po Yumilce Ruiz. 23-letnia siatkarka pochodząca z prowincji Ciego de Avila przyznała, że to dla niej duże wyzwanie, choć jej charakter zupełnie różni się od postawy jej poprzedniczki.

Yanelis powiedziała, że ma tendencje to bycia introwertyczką i dodała, że to niezbyt dobrze łączy się z funkcją kapitana. – Czuję się dziwnie jako kapitan, ponieważ mój temperament nie jest taki jak innych zawodniczek, które pełniły tę rolę, na przykład jak Yumilki – stwierdziła młoda Kubanka. – W przyszłości postaram się być bardziej wybuchową i ekspresywną…i postaram się wnieść ducha walki do drużyny, gdy to będzie potrzebne.

 

Podczas gdy reprezentacja seniorska przygotowuje się do udziału w turnieju Montreaux Volley Masters, ich młodsze koleżanki z kadry juniorskiej występowały w rozgrywkach ALBA. Zakończyły je na drugim miejscu. Wygrały bez straty seta z Chile, Ekwadorem i Peru, a na koniec przegrały 2:3 z Wenezuelą. Kilka nazwisk z tej reprezentacji powinniśmy zapamiętać, gdyż już niedługo mogą stać się wielkimi gwiazdami. Są to: Rosanna Giel, Heidy Rodríguez, Dairlis Cruz, Daneille Castañeda, Lilianni Marcillán i Yamila Hernández.źródło: inf. własna, volleymasters.ch

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved