Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Mysłowice: Dwie polskie pary odpadły z turnieju

WT Mysłowice: Dwie polskie pary odpadły z turnieju

fot. archiwum

Dwie polskie drużyny męskie, Wojtasik/Leźnicki i Kądzioła/Szałankiewicz odpadły z rywalizacji w turnieju Swatch FIVB World Tour Mysłowice Open. Po porażkach w I rundzie, Polacy przegrali też mecze ostatniej szansy, choć zwłaszcza Kadzioła i Szałankiewicz rywali mieli z najwyższej półki.

Para Wojtasik/Leźnicki nie sprostała czeskim rywalom Biza-Rotrekl i przegrała mecz ostatniej szansy 2:0 (16:21, 15:21). Czesi byli lepsi w każdym elemencie, mimo to Polacy dzielnie walczyli z wyżej notowanymi rywalami. Niestety, ta porażka oznacza dla polskiej pary pożegnanie z turniejem. Damian Wojtasik i Marek Leźnicki to przyszłość polskiego beach volleya i na pewno doświadczenie zdobyte w tej imprezie, zaowocuje w następnych turniejach.

 

Wojtasik/LeźnickiBiza-Rotrekl 0:2(16:21, 15:21)

 

Niewiele brakowało aby inna polska para, Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz wysłała do domu wicemistrzów olimpijskich, Brazylijczyków Marcio/Fabio. Niestety, i tym razem doświadczenie wzięło górę i to canarhinos triumfowali w tym spotkaniu 2:0. Polacy zaczęli mecz bardzo nerwowo, co wykorzystali rywale i objęli prowadzenie. Dalsza część partii to wyrównana walka punkt za punkt. Polacy nie mieli żadnej taryfy ulgowej dla medalistów z Pekinu. Jednak na dwupunktowe prowadzenie wyszli Brazylijczycy (20:18) i zakończyli set na swoją korzyść 21:19. Druga partia od początku była bardzo zacięta. Żadna z ekip nie potrafiła powiększyć przewagi. Znakomite obrony pary Marcio/Fabio, przyczyniły się do objęcia przez nich prowadzenia 8:12. Nasi Mistrzowie Świata Juniorów zdołali jeszcze zniwelować przewagę do 16:17 jednak na więcej zabrakło troszkę szczęścia. Zwycięstwo Brazylijczyków 21:18 i 2:0 w całym meczu, przerwało marzenia pary Kądzioła/Szałankiewicz na pozostanie w turnieju. Mimo porażki postawa i gra naszej drużyny może napawać optymizmem na przyszłość. – Jesteśmy zadowoleni ze swojej gry, graliśmy jak równy z równym – powiedział po spotkaniu Michał Kądzioła.

 

Kądzioła/SzałankiewiczMarcio/Fabio 0:2

(19:21, 18:21)

 

W turnieju głównym SWATCH FIVB Word Tour Mysłowice Open pozostała zatem już tylko para Fijałek/Prudel, za którą trzymamy mocno kciuki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved