Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Robert Karlik potwierdził udział MKS-u w Lidze Mistrzyń

Robert Karlik potwierdził udział MKS-u w Lidze Mistrzyń

fot. archiwum

– Potwierdzam, że zagramy w Lidze Mistrzyń jako trzecia polska drużyna – poinformował prezes MKS-u Dąbrowa Górnicza, Robert Karlik. – Kibice zobaczą co najmniej trzy spotkania, a mam taką cichą nadzieję, że uda nam się wyjść z grupy.

Podopieczne Waldemara Kawki zajęły w ostatnim sezonie piąte miejsce i miały grać w Pucharze CEV. Nasz kraj otrzymał jednak możliwość wystawienia trzech drużyn w Lidze Mistrzyń. Z gry w tych rozgrywkach wycofał się trzeci zespół zakończonego sezonu Farmutil Piła, natomiast Centrostal Bydgoszcz (czwarta drużyna) ma karencję za wycofanie się z europejskich rozgrywek w ostatniej chwili w ubiegłym roku. W ten sposób otworzyła się szansa przed MKS Dąbrowa Górnicza. – Nie mogliśmy z takiego prezentu nie skorzystać – dodał prezes MKS.

 

Dąbrowski klub nie musi martwić się o halę. Obiekt w którym swoje mecze rozgrywa drużyna MKS jest nowoczesny i posiada certyfikat CEV. Swoje mecze w europejskich pucharach rozgrywały tutaj drużyny Jastrzębskiego Węgla i Płomienia Sosnowiec. 

To jedna z najlepszych hal w naszej lidze – chwali halę „Centrum” prezes Karlik. Udział w prestiżowych rozgrywkach w Europie jest dużym wyzwaniem nie tylko dla zawodniczek, ale także dla działaczy.

 

*Więcej w serwisie lsk.net.pl

*Autorem tekstu jest Leszek Jaźwiecki

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved