Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Poprad: Rywale Słowaków gotowi do walki

Poprad: Rywale Słowaków gotowi do walki

fot. archiwum

W dniach 29-31 maja, w Popradzie zagrają cztery ekipy - Słowacja, Niemcy, Chorwacja i Białoruś, w II rundzie kwalifikacji do MŚ 2010. Do kolejnej rundy przejdzie tylko zwycięzca. Wszystkie cztery zespoły już pojawiły się na miejscu zmagań.

W środowe popołudnie pod Tatrami zameldowali się jako pierwsi Niemcy, prowadzeni przez argentyńskiego szkoleniowca – Raula Lozano. Siatkarze niemieccy są faworytami turnieju w Popradzie. Choć w turnieju nie może zagrać bardzo drożny atakujący niemiecki – Georg Grozer, to i tak gwiazd w zespole nie brakuje. Największe z nich, to Jochen Schöps i Simon Tischer.

 

Raul Lozano przejął niemiecką kadrę po znanym szkoleniowcu rumuńskim – Stelianie Moculescu. Wcześniej Raul Lozano doprowadził do srebrnego medalu na MŚ 2006 siatkarzy Polski, prowadził kadrę Hiszpanii i kilka klubów włoskiej Serie A. Teraz jednak jest bardzo ostrożny w przewidywaniach dotyczących występu swoich podopiecznych. Podczas krótkiej rozmowy tuż po przyjeździe do popradu ze swoim znajomym – trenerem reprezentacji Słowacji, [b]Emanuele Zaninim, szkoleniowiec Niemców powiedział, że według niego faworytem turnieju są gospodarze. Niemcy przyjechali do Popradu w dwa dni po zakończeniu serii trzech przegranych meczów sparingowych z Brazylią. 

Niemcy przyjechali do Popradu około godziny 16.00, dlatego Raul Lozano odwołał zaplanowany mniej więcej na ten czas trening. Jego zawodnicy przeprowadzili tylko lekki rozruch na zapleczu hotelu Aqua City Poprad.

 

Po niemcach na miejsce rywalizacji dotarli Chorwaci. Oni, mimo że na miejscu byli później niż podopieczni Raula Lozano, przeprowadzili krótki trening w Poprad Aréna, aby zaznajomić się z halą. W drużynie trenera Dragana Božiča brakuje kilku gwiazd. Największym osłabieniem jest brak uniwersalnego gracza Maceraty, Igora Omrčena, który wybrał grę w Katarze zamiast bronienia reprezentacyjnych barw.

 

Około godziny 21.00 wieczorem do hotelu Aqua City Poprad przybyli Białorusini, którzy będa pierwszym rywalem gospodarzy w turniejowych zmaganiach. W drużynie trenera Alexandra Sinajevskégo największą gwiazdą jest Oleg Achrem, który po udziale w finałowym meczu Ligi Mistrzów 2008 z Iraklisem Saloniki, przeszedł do Asseco Resovii Rzeszów.

 

Wyjaśniło się też, że Słowacy w turnieju zagrają bez młodziutkiego środkowego SPU Ekonóm Nitra, Mateja Hukela. Szkoleniowcy zdecydowali, że właśnie on pojedzie do domu przed rozpoczęciem turnieju. Dla tego młodego zawodnika treningi z doświadczonymi kolegami to i tak wielka korzyść, choć do meczowej „12” na razie jeszcze się nie mieści.

 

Kwalifikacje do MŚ 2010, 29-31.05.2009, Poprad

(wszystkie mecze Słowaków na żywo pokaże słoweacka telewizja STV3)

 

- piątek, 29 maja:

godz. 16.30: Niemcy - Białoruś
godz. 19.00: Słowacja - Chorwacja

- sobota, 30 maja:

godz. 16.30: Niemcy - Chorwacja
godz. 19.00: Słowacja - Białoruś

- niedziela, 31 maja:

godz. 16.30: Chorwacja - Białoruś
godz. 19.00: Słowacja - Niemcy

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved