Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Organika już czeka na mistrzynie

Organika już czeka na mistrzynie

fot. archiwum

25 października zacznie się sezon w PlusLidze Kobiet. Prawdziwym hitem 1. kolejki będzie mecz beniaminka Organiki Łódź z aktualnym mistrzem Polski Muszynianką Muszyna, który rozegrany zostanie w nowej hali widowiskowo-sportowej.

To nie będzie jednak nasze stałe miejsce, ze względu na wysokie koszty wynajmu hali – wyjaśnia menedżer Organiki Budowlani Marcin Chudzik . – Naszą bazą pozostanie Hala Parkowa Centrum Sportu i Rekreacji w parku 3 Maja .

 

Pojawił się jednak problem, bo jak twierdzi Krzysztof Wesołowski , dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji, Hala Parkowa nie spełnia wymogów PlusLigi na organizację meczów. – Zgodnie z wymogami, trzeba będzie przede wszystkim zmienić oświetlenie do 1500 luksów, jak i powiększyć liczbę miejsc siedzących na widowni do 1000 osób – mówi. – Obecnie mamy ich 750. Powiększenie widowni pociąga za sobą zwiększenie miejsc parkingowych. Do tego dochodzi jeszcze wymiana podłoża hali na sztuczną nawierzchnię. Do tej pory nikt z kierownictwa Budowlanych ze mną na ten temat jednak nie rozmawiał . 

Co na to Chudzik? – Nie rozmawiałem, ponieważ byłem na urlopie. Ale być może już dzisiaj przeprowadzę wstępną rozmowę z dyrektorem Krzysztofem Wesołowskim odnośnie spraw związanych z modernizacją Hali Parkowej. Sądzę, że uda się nam wypracować wspólne stanowisko, które z kolei kierownictwo naszego klubu przedstawi włodarzom miasta. Liczymy bardzo na ich pomoc, bo gra naszych siatkarek w PlusLidze to duża promocja Łodzi. Mecze z udziałem naszej drużyny będzie, co nie jest bez znaczenia, dwa razy w miesiącu transmitować bezpośrednio TV Polsat .

źródło: Express Ilustrowany, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved