Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Mika podpisał umowę z Asseco Resovią

Mateusz Mika podpisał umowę z Asseco Resovią

fot. archiwum

18-letni Mateusz Mika - przyjmujący reprezentacji Polski juniorów - podpisał ostatnio aż na cztery lata umowę z klubem Asseco Resovia Rzeszów. W tym roku w Holandii Mika wraz z reprezentacją wywalczył 4. miejsce podczas ME Kadetów.

Jest to jeden z najlepszych polskich siatkarzy młodego pokolenia – mówi Marek Karbarz, wiceprezes Asseco Resovii. – To chyba nasz najlepszy przyszłościowy zakup – dodaje. Mika to wychowanek Hejnału Kęty przez ostatnie sezony uczący się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski kadetów i juniorów, które w najbliższym czasie czekają występy w mistrzostwach świata.

 

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to nowy gracz Asseco Resovii na przełomie lipca i sierpnia będzie rywalizował w juniorskim czempionacie, a miesiąc później będzie walczył o medale w kategorii kadetów. – Do rozpoczęcia sezonu zdąży do nas dołączyć – uśmiecha się Karbarz. Z mającym 207 cm wzrostu Miką resoviacy podpisali czteroletni kontrakt. – Wiadomo, że przez pierwsze sezony takiego zawodnika czeka nauka. Później jednak można zbierać owoce tej pracy – dodaje Karbarz. 

Transfer Miki może być ostatnim w rzeszowskiej drużynie, chociaż niewykluczone jest jeszcze uzupełnienie składu. – To nie jest priorytet. Mamy w zespole 13 zawodników. Może przydałby się jeszcze jeden? – zastanawia się wiceprezes Resovii.

 

Informacje ogólne:

* Imię i nazwisko: Mateusz Mika
* Data urodzenia: 21.01.1991
* Obywatelstwo: Polskie

Profil zawodnika:

* Pozycja: przyjmujący
* Wzrost: 207 cm
* Zasięg w ataku: 345 cm
* Zasięg w bloku: 312 cm

Poprzednie kluby:

* SMS Spała
* Hejnał Kęty

Sukcesy:

* Drugie miejsce na ME Kadetów (Wiedeń 2007)
* Piąte miejsce na MŚ Kadetów (Meksyk 2007)
* Czwarte miejsce na ME Kadetów (Holandia 2009)

źródło: assecoresovia.pl, gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved