Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Kibice… nadłożą i dołożą

II liga: Kibice… nadłożą i dołożą

fot. archiwum

Siatkarze Grześków Kalisz w ubiegłym sezonie, po długiej batalii z barażami włącznie, wywalczyli awans do II ligi. Do początku ich pierwszego sezonu w II lidze jeszcze trochę czasu, ale już wiadomo, że w klubie kaliskim zmieni się dużo...

Już nie Grześki Kalisz tylko Hellena Opatówek. Mowa o drugoligowej drużynie siatkarzy która definitywnie przenosi się z Kalisza do Opatówka. Po spadku koszykarzy i siatkarek do niższych klas rozgrywek dalszy byt tych zespołów stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Siatkarze są więc obecnie jedynym kaliskim zespołem który może zapewnić frekwencję kibiców na trybunach.

Dlaczego zatem drużyna będzie trenowała i rozgrywała mecze w Opatówku? – Bo tam też jest duża hala i władze gminy z chęcią przyjęły pod swój dach siatkarzy – mówi Jan Kolański, prezes firmy Jutrzenka, główny sponsor drużyny. – Kiedyś drużyna kobiet nazywała się Grześki, natomiast teraz będzie odwrotnie – zespół siatkarzy będzie nosił w nazwie żeńskie imię Hellena. Właśnie ta nazwa jest kojarzona z Opatówkiem. Dlaczego tutaj – bo było duże zainteresowanie lokalnych władz, bo jest także odpowiednia hala, no i występy siatkarek kilka lat temu pokazały, że kibiców siatkówki też tu nie brakuje – dodał.

Tymczasem PREZYDENT KALISZA – JANUSZ PĘCHERZ – O PRZENOSINACH POPULARNEJ DRUŻYNY DOWIEDZIAŁ SIĘ OD DZIENNIKARZA i przyznał, że gdyby wiedział o tych planach na pewno zrobiłby wszystko żeby siatkarze zostali w Kaliszu. – Powiem szczerze, że nie wiem dlaczego drużyna siatkarzy będzie grała w Opatówku. Być może sposnor uznał, że lepiej będzie im w Opatówku i w ten sposób chce wspomóc wykorzystanie tamtej sali. Nie znam tej sprawy, nikt ze mną nie rozmawiał na ten temat. Gdyby mnie przedstawiono ten problem na pewno bym zachęcał, żeby pozostali w Kaliszu – powiedział Prezydent miasta.W efekcie fani kaliskiej siatkówki… nadłożą i dołożą. Nadłożą kilkanaście kilometrów drogi by obejrzeć swoją drużynę, no i dołożą ze swoich podatków do utrzymania hali Arena, która sportową może wkrótce być tylko z nazwy. Oby nie.

źródło: rc.fm

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved