Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bruno Zanuto wybrał Sadę Cruzeiro

Bruno Zanuto wybrał Sadę Cruzeiro

fot. archiwum

W sezonie 2009/10 w trzecim obecnie zespole brazylijskiej Superligi - Sada Cruzeiro - będzie występował grający w zesłym sezonie w ekipie Trefla Gdańsk Brazylijczyk, Bruno Zanuto. Wraca on do kraju po trzech latach gry w Europie.

Bruno Zanuto wyjechał z Brazylii do Europy po sezonie 2005/06, w którym zdobył mistrzostwo Brazylii z zespołem Cimed Florianopolis. W Cimedzie grał wtedy między innymi u boku obecnego zawodnika Sady i reprezentanta Brazylii – Leo Mineiro. W jego siatkarskiej biografii są też inne brazylijskie kluby, takie jak Unisul, Banespa i Minas, gdzie miał okazję spotkać się z jeszcze innymi zawodnikami, którzy będą teraz jego kolegami klubowymi – Douglasem Cordeiro i Samuelem Fuchsem (obydwaj są reprezentantami Brazylii). Dwóch innych zawodników Sady Bruno, Zanuto zna z występów w pierwszej reprezentacji Brazylii – są to atakujący Leandrão i libero polskiego pochodzenia – Leandro „Polaco” Greca.

 

Przypomnijmy, że po dwóch latach spędzonych w lidze włoskiej, w klubie Maggiora Latina, Bruno Zanuto przeniósł się do beniaminka PlusLigi – Trefla Gdańsk, przed sezonem 2008/09. W trakcie okresu przygotowawczego do sezonu, Zanutto uległ poważnej kontuzji, która wyłączyła go z gry na prawie pięć miesięcy, a nawet po powrocie na parkiet nie miał możliwości zaprezentowania wszystkich swoich umiejętności. 

W rozmowie dla brazylijskich mediów 26-letni, mierzący 200 cm, Bruno Zanuto podkreślił, że teraz jest jedyny odpowiedni czas na to, aby po występach zagranicznych wrócić do kraju. Jak twierdzi, wraca po to, aby podjąć walkę o powołanie do nowej reprezentacji Brazylii, jaką po niezbyt udanym minionym sezonie, buduje Bernardo Rezende, z myślą o MŚ 2010 i IO 2012. Bruno Zanuto twierdzi, że jest świadomy dużej rywalizacji pomiędzy zawodnikami o miejsce w kadrze, ale ma nadzieję, że wróci do składu, w którym przecież miał już okazję grywać.

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved