Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bogusław Adamski: Łódź będzie centrum ME siatkarek

Bogusław Adamski: Łódź będzie centrum ME siatkarek

fot. archiwum

- Po raz pierwszy mamy taki obiekt sportowy, którym można pochwalić się nie tylko w kraju, ale i na świecie - powiedział sekretarz generalny PZPS, Bogusław Adamski, dla gazety.pl.

Jarosław Bińczyk: Za miesiąc w łódzkiej hali widowiskowo-sportowej rozegrana zostanie pierwsza impreza, mecz Polska – Brazylia w Lidze Światowej. Zdążycie?

 

Bogusław Adamski: – Na pewno. Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Najważniejsze, że nie zawiedli nas kibice, także łódzcy, i wszystkie bilety na oba mecze zostały błyskawicznie sprzedane. Tak więc naszą reprezentację będzie dopingował komplet widzów. Zobaczą inną drużynę, mocno odmłodzoną. Może trochę słabszą, ale kiedyś trzeba było to zrobić, bo najlepsi nie mogli grać „na okrągło”. Z drugiej zaś strony może młodzi zawodnicy wykorzystają swoją szansę. 

Dużo większym wyzwaniem są mistrzostwa Europy kobiet. Jak przebiegają przygotowania?

 

Łódź będzie centrum mistrzostw. Tutaj będzie grała reprezentacja Polski, tutaj będzie finał. Jestem jednak spokojny, bo piękna nowa hala spełnia wszystkie wymogi. Po raz pierwszy w Polsce mamy obiekt sportowy, którym możemy się pochwalić nie tylko w kraju, ale i na świecie. Spełnia wszystkie wymogi, nawet te najsurowsze. I to zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i sportowym. Na dodatek hala jest bardzo ładna.

 

Łódź będzie w tym roku stolicą polskiej siatkówki.

 

To prawda, bo tutaj zaplanowane są największe imprezy. Począwszy od Ligi Światowej, przez memoriał Huberta Wagnera, po mistrzostwa Europy kobiet. Poza tym będą mistrzostwa Europy koszykarzy. W planie mamy jeszcze jeden wielki turniej.

 

Jaki?

 

Nie mogę o nim mówić, bo wciąż trwają rozmowy. Jeśli się uda, a szansa jest duża, będzie to kolejna wielka atrakcja dla kibiców. Jestem jednak przekonany, że w tak efektownym obiekcie będą chcieli grać piłkarze ręczni, można tu też rozstawić basen i zorganizować wielką imprezę pływacką. Pieniądze włożone w budowę obiektu zostały bardzo dobrze zainwestowane. Dlatego apeluję do łódzkich radnych, żeby nie patrzyli na halę przez pryzmat polityki, ale jak na coś, co przyczyni się do wielkiej promocji miasta. Zawsze będę bronił hali – jako działacz sportowy i jako łodzianin. Moim zdaniem drugi taki obiekt w Polsce długo nie powstanie.

 

Rozmawiał Jarosław Bińczyk – Gazeta Wyborcza

więcej w serwisie sport.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved