Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Mysłowice: Tylko trzy polskie pary w turnieju głównym

WT Mysłowice: Tylko trzy polskie pary w turnieju głównym

fot. archiwum

Nie ma już polskiej pary w turnieju kwalifikacyjnym SWATCH FIVB Word Tour Mysłowice Open. Ostatni polski duet Klimek/Szternel nie sprostał w drugiej rundzie hiszpańskiej parze Mesa/Lario i odpadł z turnieju.

Nasi reprezentanci rozpoczęli to spotkanie bardzo nerwowo. Doświadczeni Hiszpanie szybko wykorzystali kilka błędów Polaków i przez cały set kontrolowali grę. Grzegorz Klimek i Rafał Szternel próbowali dogonić rywali, jednak nie potrafili przeskoczyć bariery czterech punktów. Taką też różnicą zakończyła się pierwsza odsłona – 21:17.

 

Druga partia to od początku dominacja pary z Półwyspu Iberyjskiego. Podobnie jak w pierwszym secie Hiszpanie szybko odskoczyli na kilka punktów i nie zmarnowali tej przewagi. Nieco podłamani Polacy próbowali stawiać opór, lecz hiszpańska para rozstawiona w turnieju kwalifikacyjnym z numerem trzecim, postawiła kropkę nad „i” zwyciężając 21:13 i w całym meczu 2:0. 

Wcześniej, w pierwszej rundzie kwalifikacji, odpadły inne trzy pary z naszego kraju: Lewicki/Pełka, Łosiak/Kantor, Żuchowski/Janiak.

 

Tak więc w rozpoczynającym się jutro turnieju głównym SWATCH FIVB Word Tour Mysłowice 2009 Open, zobaczymy „tylko” trzy pary z Polski. Będą to rozstawieni Grzegorz Fijałek /Mariusz Prudel , Michał Kądzioła /Jakub Szałankiewicz oraz Damian Wojtasik /Marek Leźnicki , którzy otrzymali dziką kartę.

 

Mesa/Lario – Klimek/Szternel 2:0

(21:17, 21:13)

 


 

Do walki o awans do turnieju stanęły aż cztery polskie pary: Lewicki/Pełka , Łosiak/Kantor , Żuchowski/Janiak oraz Klimek/Szternel . Niestety, tylko tej ostatniej parze udało się awansować do drugiej rundy turnieju kwalifikacyjnego.

 

Pierwsza polska para – Lewicki/Pełka uległa reprezentantom Kazachstanu, Sidorenko/Yakovlev . Wyrównane spotkanie zakończyło się tie-breakiem, w którym Polacy ulegli 13:15 i tym samym pożegnali się z turniejem już na pierwszej rundzie kwalifikacji.

 

Zbyt mocni dla pary Łosiak/Kantor , okazali się rozstawieni w turnieju kwalifikacyjnym z 20 numerem włosi Galli/Ficosecco . Reprezentanci Italii zdecydowanie pokonali Polaków 2:0 odnosząc zwycięstwa w setach do 15 i 18.

 

Bardzo blisko awansu do drugiej rundy turnieju kwalifikacyjnego była para Żuchowski/Janiak , której rywalem był duet z Estonii Petrov/Povjakel . Pierwszą partię zdecydowanie wygrali reprezentanci Polski 21:15. W drugiej toczyła się wyrównana walka, lecz tym razem to Estończycy zwyciężyli 22:20. Tie-break, mimo walecznej postawy Polaków zakończył się zwycięstwem rywali 17:15.

 

„Planowe” zwycięstwo odniosła natomiast para Klimek/Szternel . Ich rywalami była fiński zespół Tommola/Ikäheimonen , rozstawiona z dalszym numerem – 35. Polacy zagrali bardzo dobre spotkanie, zdecydowanie zwyciężając 2:0 (21:15, 21:12). Rywalami jedynej polskiej pary w drugiej rundzie będą reprezentanci Hiszpanii, rozstawiona turnieju kwalifikacyjnym z numerem trzecim, para Mesa/Lario . Początek spotkania o 14.00.

 

 

Wyniki I rundy turnieju kwalifikacyjnego (mecze Polaków):

Sidorenko/Yakovlev - Lewicki/Pelka 2:1(21:15, 16:21, 15:13)

Losiak/Kantor - Galli F./Ficosecco 0:2
(15:21, 18:21)

Petrov/Povjakel - Żuchowski/Janiak 2:1
(15:21, 22:20, 17:15)

Tommola/Ikäheimonen - Klimek/Szternel 0:2
(15:21, 12:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved