Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Szczecińscy amatorzy zagrali dla dzieci

Szczecińscy amatorzy zagrali dla dzieci

fot. archiwum

Siatkarskim świętem można było nazwać turniej charytatywny, który w ostatni weekend odbył się w hali Uniwersytetu Technologicznego. Zawody były oczywiście zwieńczeniem kilkutygodniowej akcji SALPS dla Hospicjum, z której dochód przeznaczony został na rzecz chorych dzieci.

W turnieju udział wzięło 14 zespołów mieszanych. Kilka z nich wystawiło bardzo silne, półprofesjonalne składy. Faworytem była ekipa C-Team dowodzona przez Marka Mierzwińskiego . Szczeciński szkoleniowiec do gry desygnował między innymi Martę Szymańską , Paulinę Chojnacką z Piasta, Krzysztofa Grzesiowskiego , gracza pierwszoligowego GTPS Gorzów czy Jakuba Markiewicza , byłego już zawodowca. W innych drużynach również nie zabrakło znanych nazwisk, ale przeważali zawodnicy i zawodniczki Szczecińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. W sobotę na parkietach pojawiła się również pływaczka Katarzyna Baranowska .

 

Emocji i walki o każdą piłkę było co nie miara nawet w rywalizacji o dalsze lokaty. Najciekawiej było jednak oczywiście w wielkim finale, w którym spotkały się dwie najlepsze drużyny: C-Team oraz Stomatologia Monte Cassino.Przy ponad stu osobowej widowni mecz był wyjątkowym i stojącym na wysokim poziomie widowiskiem. Pierwszego seta chyba niespodziewanie wygrali Stomatolodzy, by w kolejnym uznać wyższość rywali. Błędy i nieporozumienia w pierwszej linii w dużej mierze zaważyły na konieczności rozegrania tie-breaka, jedynego w turnieju (wszystkie poprzednie mecze toczyły się tylko przez dwie partie). W decydującej rozgrywce zawodnicy zafundowali nie mniejszą dawkę adrenaliny. Przy stanie 11:8 dla Stomatologów niespodzianka wisiała na włosku. Nieco bardziej doświadczeni gracze C-Team presję jednak wytrzymali i w decydującym momencie skutecznie zagrali blokiem, z większym spokojem wyprowadzali też swoje ataki. Zwycięstwo ucieszyło podopiecznych Marka Mierzwińskiego bardzo, choć to przecież tylko zabawa. Na trzecim miejscu uplasował się zespół SKP Sidor.

 

Licytacja sportowych gadżetów w internecie trwała przez dwa tygodnie do godziny 22.00 w niedzielę. Z aukcji, wpisowych do turnieju oraz sprzedaży podczas trwania zawodów losów na loterii fantowej, napojów i drobnych przekąsek zebrać się udało ok. 15 tysięcy złotych. To mniej jak w roku ubiegłym, ale dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci liczy się przecież każda złotówka.

źródło: ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved