Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Sopko wraca do gry

Sopko wraca do gry

fot. archiwum

Po kontuzji Martina Sopko jakiej nabawił się kilkanaście dni temu nie ma śladu. Słowak będzie mógł razem ze swoją reprezentacją wziąć udział w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata, które w ten weekend odbędą się w Popradzie.

Wydawało się, że zawodnik bydgoskiej Delecty może zapomnieć o występie w Popradzie. Jak wykazały ostatnie badania kontuzja mięśni uda jest na tyle niegroźna, że zawodnik dołączy niebawem do normalnych treningów kadry. Od niedawna wznowił lekkie treningi.

 

Mięśnie są wyleczone w stu procentach, co zostało potwierdzone przez badania. Jestem bardzo zadowolony – cieszy się Sopko , który ostatni tydzień trenował według indywidualnego planu treningowego. – Nie było nic przyjemnego w pauzowaniu dziesięć dni, kiedy widziałem, jak inni trenują i odbijają piłkę. Brak atakowania i przyjmowania piłki był dla mnie trudny, dlatego bardzo się cieszę, że mogę zacząć trenować znowu – mówi przyjmujący Delecty. 

Jak wszystko dobrze pójdzie trenerzy będą mieli go do dyspozycji w ważnych spotkaniach kwalifikacji. – Mocno w to wierze. Mam nadzieję, że znajdę się w składzie. Jeśli nie w podstawowej szóstce, to przynajmniej w dwunastce – przyznaje zawodnik.

 

Mecze sparingowe Słowaków z reprezentacją Australii Sopko wraz z żoną oglądał z trybun. – Chciałem się pokazać naszej krajowej publiczności. Cieszą mnie dwie wygrane, choć z innej strony chciałbym by były one odniesione ze mną w składzie. Choć były to dobre spotkania trener Zanini pokazał nam, że nie graliśmy na 100 procent swoich możliwości i uwidocznił nam nasze błędy – mówi Sopko .

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved