Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Politechnika ma nowego rozgrywającego

Politechnika ma nowego rozgrywającego

fot. archiwum

Ekipa J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska pozyskała nowego rozgrywającego. Jest nim dziewiętnastoletni reprezentant Polski juniorów Wojciech Włodarczyk. Młody zawodnik w stołecznej drużynie zastąpi Viktora Polozhevetsa.

Włodarczyk jest jednym z najbardziej utalentowanych rozgrywających młodego pokolenia w naszym kraju. Dysponuje ogromnym potencjałem oraz kapitalnymi jak na swoją pozycję warunkami fizycznymi. Mierzy aż 200 cm, a piłkę "łapie" na wysokości 350 cm. Wszystko to spowodowało, że po zakończeniu sezonu 2008/2009 otrzymał kilka interesujących ofert. Wybrał Politechnikę.

Dlaczego? Politechnika to dobry klub, który pozwoli mi się rozwijać – powiedział z zadowoleniem siatkarz, tuż po parafowaniu umowy. – Jestem pewien, że w stolicy podniosę swoje umiejętności. Zapowiada się tu bardzo ciekawy zespół, w którym ważną rolę odgrywać mają młodzi zawodnicy. Dlatego też nie wahałem się długo. Dziś bardzo cieszę się, że będę grał dla "Inżynierów" – zapewnił.

 Zanim jednak Włodarczyk podjął decyzję, dokładnie "wybadał grunt". W Politechnice występuje przecież jego kolega z reprezentacji juniorów, środkowy Karol Kłos. – Rzeczywiście wypytywałem Karola – przyznał ze śmiechem nowy rozgrywający Akademików. – Karol opowiedział mi, jak świetna atmosfera panowała w zespole w minionym sezonie. Wspominał też o bardzo dobrej organizacji w klubie. Po rozmowach z nim byłem już pewien, że chcę grać w Warszawie – dodał popularny Włodi.

 

Wojciech Włodarczyk

Data urodzenia: 28 października 1990
Wzrost: 200 cm;
zasięg w ataku: 350 cm;
zasięg w bloku: 320 cm
Poprzednie kluby: SMS Spała, MKS Andrychów

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved