Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Piotr Makowski: Od Matlaka można się wiele nauczyć

Piotr Makowski: Od Matlaka można się wiele nauczyć

fot. archiwum

Po prawie dwóch tygodniach pracy z kadrą Polski seniorek do Bydgoszczy wrócił Piotr Makowski, na co dzień trener Centrostalu Bydgoszcz. - Pracy jest sporo, wiele rzeczy znam, co nie znaczy, że nie mam się czego uczyć - mówi.

Poprowadzi zajęcia z Centrostalem zamiast trenera Rafała Gąsiora, który jedzie z kadetkami Pałacu na finał MP rozgrywany od piątku w Krzanowicach. – Będę w Bydgoszczy do soboty – mówi Piotr Makowski. – Kadrę czeka turniej w Montreux, potem w lipcu kwalifikacje do mistrzostw świata. Pracy jest sporo, dlatego na tym pierwszym obozie zajęcia były przeplatane z rehabilitacją zawodniczek. Pracowaliśmy nad sprawnością fizyczną w terenie, w siłowni, w sali, a poza tym były zabiegi rehabilitacyjne, choćby kriokomora. Nie mieliśmy za wiele czasu, by zdecydowanie „postawić” na przykład tylko na odnowę. Co do składu, to mogę powiedzieć, że część zawodniczek nie ma ze względu na sprawy zdrowotne.

 

Z kadry po artroskopii kolana „wypadła” Joanna Mirek, a Katarzyna Skowrońska pojawiła się w Dźwirzynie na kilka godzin, by porozmawiać z trenerem Jerzym Matlakiem. Świeżo upieczona mistrzyni Włoch ma problemy ze ścięgnami Achillesa i niewykluczona może być operacja. 

Dla trenera Makowskiego nie wszystkie zajęcia w Dźwirzynie były nowością… – Pracy jest sporo, wiele rzeczy znam, co nie znaczy, że nie mam się czego uczyć – wyjaśnia. – Byłem dotychczas „pierwszy”, ale nie widzę problemów z podporządkowaniem się Matlakowi. Wiele się od niego można nauczyć, podpatrzeć choćby podejścia do zajęć. Nie ma u niego niepotrzebnego luzu podczas zajęć, żadna zawodniczka nie może liczyć na specjalne traktowanie, bo na przykład ma więcej doświadczenia. Trener też aktywnie włącza się w zajęcia. Byłem na treningach trenera Marco Bonitty, także dwa tygodnie u Raula Lozano, ale widzę, że od polskiego trenera też mogę się czegoś nauczyć.

 

Kadra będzie teraz miała konsultację w Pile, skąd poleci do Montreux na 25. turniej Volley Masters, gdzie w pierwszej fazie zmierzy się z Chinami, Niemcami i Brazylią. 17-19 lipca w Rzeszowie zagra z Belgią, Francją i Turcją o awans do mistrzostw świata w Japonii w 2010 roku.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved