Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Paweł Zagumny: Z AZS-u będę pamiętał tylko dobre chwile

Paweł Zagumny: Z AZS-u będę pamiętał tylko dobre chwile

fot. archiwum

Paweł Zagumny po sześciu sezonach gry w AZS Olsztyn zdecydował się na zmianę barw klubowych. Podpisał roczny kontrakt z zespołem Panathinaikosu Ateny. Co skłoniło zawodnika do podjęcia takiej decyzji?

Najlepszy rozgrywający podpisuje kontrakt z wicemistrzem Grecji Panathinaikosem Ateny. Dlaczego?

 

Paweł Zagumny:Jest to uznana marka w Europie. Co roku grają w Lidze Mistrzów. Chciałbym zagrać parę spotkań w tych rozgrywkach i być może wygrać kilka meczów. Jest to drużyna z dobrymi zawodnikami, z przyszłością. Mam nadzieję, że w lidze greckiej i w Lidze Mistrzów będziemy się liczyć. 

Podpisałeś kontrakt na rok. Co dalej?

 

Nie wybiegam w przyszłość. Mam kontrakt na rok. Jak będzie dobrze to pewnie tam zostaniemy . Jeśli nie, to będzie trzeba dalej szukać klubu. Dużo dobrego powiedział mi Bjoern Andrae także mam nadzieję, że będzie dobrze.

 

Sześć sezonów spędziłeś w Olsztynie. Jak będziesz wspominał ten okres?

 

Będą to niezapomniane lata. Największe sukcesy w polskiej lidze odnosiłem w barwach AZS-u Olsztyn. Mam nadzieję, że klub się utrzyma, że nie zbankrutuje, ani nie spadnie do niższej ligi. Miejmy nadzieję, że nowe władze uratują ten klub.

 

Jesteś rozgoryczony tym co się stało po zakończeniu sezonu? Działacze podziękowali Ci za grę i chyba nie chcieli z Tobą nawet rozmawiać o dalszej grze w Olsztynie?

 

Chyba nawet nie podziękowali. O rozmowach już nie mówię. Nieważne. Trzeba żyć przyszłością. Ja z AZS-u będę pamiętał tylko wspaniałe chwile i zwycięstwa. Oczywiście ten ostatni sezon trochę przysłania obraz tego wszystkiego. Jednak w sporcie takie rzeczy się zdarzają i nie można tego przewidzieć. Oby to był ostatni taki sezon w mojej karierze.

 

*rozmawiała Marta Panasiuk (plusliga.pl)
*więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved