Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Kadra B pracuje w Miliczu

Kadra B pracuje w Miliczu

fot. archiwum

Po pierwszym zgrupowaniu w Szczyrku kadra Rafała Błaszczyka i Grzegorza Wróbla przeniosła się do Milicza. Zaplecze kadry A ciężko pracuje, przygotowując się do Uniwersjady. - Czas wykorzystujemy owocnie - mówi Błaszczyk.

Rafał Błaszczyk: Jestem zadowolony z tego etapu przygotowań, na którym jesteśmy. Przede wszystkim zadowolenie wynika z tego, że grupa dziewczyn, która tworzy reprezentację B naprawdę nie odpuszcza, tylko ciężko pracuje. Zaangażowanie poszczególnych siatkarek, a tym samym całego zespołu jest na wysokim poziomie i to jest bardzo budujące. W zasadzie po każdych zajęciach mamy takie poczucie, że ten czas wykorzystujemy bardzo owocnie. W Miliczu jesteśmy do środy, potem mała przerwa i następne zgrupowanie czeka nas w Pile razem z kadrą A, tam też rozegramy mecze kontrolne z reprezentacją Belgii.

 

Krystyna Tkaczewska: Mamy szczęście trenować w bardzo fajnych warunkach w Szczyrku i tutaj w Miliczu. Jesteśmy w grupie osób, w której każda zawodniczka może nauczyć się na zajęciach czegoś ciekawego od swoich znakomitych koleżanek. Bardzo się cieszę z powołania i z tego, że mogę sobie potrenować w profesjonalnym otoczeniu. Tutaj (w Miliczu – red) poznajemy się w dalszym ciągu nawzajem, a ja mogłam przekonać się, że trenuję ze znakomitymi siatkarkami i ciekawymi osobowościami. Na boisku bardzo dobrze się dogadujemy, panuje miła atmosfera słowem mam wszystko, aby czuć się bardzo dobrze w takim zespole ludzkim. Jeśli chodzi o moją pozycję są tutaj aż trzy libero, więc nie będzie łatwo: Kasia Wysocka i Agata Durajczyk to bardzo dobre zawodniczki i na pewno trener będzie miał spory problem, którą z nas wybrać. My z kolei dołożymy wszelkich starań, aby ten wybór nie był łatwy (śmiech). Jest między nami zdrowa rywalizacja i to jest myślę bardzo dobrze. W klubie przeważnie jest tak, że jest jedna libero, teraz więc mogę rywalizować z koleżankami na tej pozycji. 

*Autorem tekstu jest Dariusz Gintowt

*Więcej w serwisie lsk.net.pl

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved