Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Such: Drużynę chcę opierać na radomskich zawodnikach

Jan Such: Drużynę chcę opierać na radomskich zawodnikach

fot. archiwum

Sezon transferowy w toku. O kuluarach rozmów z Ihosvany Henrnadezem, kolejnych planach Jadaru i odpoczynku po sezonie z trenerem radomskiego teamu Janem Suchem rozmawiał serwis RadomSport.pl.

Kamil Górski: Ostatnio dużo mówi się o obsadzie środkowego w Jadarze. Jak Pan sądzi, który z zawodników byłby bardziej pomocny radomskiej drużynie? Ihosvany Hernandez, czy Michał Kaczmarek?

Jan Such : Na pewno Hernandez, lecz jest to zawodnik bardzo drogi. Kaczmarek nie stawia takich wymagań finansowych, jest młody. W tym roku nie grał za dużo w Resovii, lecz pamiętam go jako dobrego zawodnika. Myślę, że razem z Kosokiem i Terleckim będą dobrymi środkowymi .

 Były plotki, że w Jadarze znajdzie się jeszcze Piotr Łuka. Niektórzy twierdzą, że próbuje Pan stworzyć drugą Resovię w Radomiu…

Nikogo jeszcze nie sprowadziłem z Rzeszowa. Piotrek Łuka też raczej nie pojawi się w barwach Jadaru, wolałbym opierać się na radomskich zawodnikach .

 

Czy szykują się jeszcze kolejne transfery w Jadarze?

Ja miałem umowę z zespołem, że jeżeli się utrzymamy nie będzie rewolucji w zespole. Będą jakieś dwie, trzy zmiany ale to tyle. Mogę teraz powiedzieć, że w nowym sezonie będziemy walczyć, żeby utrzymać się spokojnie w pierwszej ósemce. Żeby tylko nie walczyć w fazie play-out .

 

Odwiedził Pan już radomskich zawodników podczas zgrupowania reprezentacji B?

Tak widziałem się z Grześkiem, Adrianem i Maćkiem. Trenują bardzo solidnie, dużo biegają .

 

Ten sezon był dość ciężki dla Pana. Jak Jan Such wykorzysta przerwę w rozgrywkach?

Na pewno gdzieś wyjadę. Zrobię sobie miesiąc urlopu. Inne zespoły mają po dwa, trzy miesiące wolnego, lecz moim zdaniem jest to o wiele za długo .

 

Rozmawiał: Kamil Górski, RadomSport.pl

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved